Ana sayfa Mobil Akıllı telefonlar tek bir işletim sistemi mi kullanacak?

Akıllı telefonlar tek bir işletim sistemi mi kullanacak?

0

VMware cep telefonlarında sanal işletim sistemi için çalışıyor

iPhone, Android ve Windows Mobile, Symbian gibi birbirinden farklı mobil işletim sistemi seçenekleri cep telefonu seçimini daha da zor hale getiriyor. Yazılım şirketi VMware bu karışıklığın üstesinden gelmek için sıra dışı bir yöntem gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Şirket bir akıllı telefonda iki farklı işletim sistemini aynı anda çalıştırabilmenin yollarını arıyor.

Piyasada halen Android, Windows Mobile veya diğer platformlarda çalışan prototipleri kullanılıyor ya da prototipleri tanıtılıyor.Tüm bunlara rağmen sözü edilen prototip modellerin göze hoş gelmeyen yükleme menülerine sahip olması, esas amaç olan işletim sistemleri arasında anında geçiş mantığına uzak olması bu teknolojinin çıkışını geciktirecek gibi görünüyor.

VMware çift işletim sisteminin kesintisiz bir deneyim olacağını vaat ediyor. Akıllardaki soru işareti ise, birçok modelin özelleştirilmiş menülerinden çıkıp işletim sistemi ile kullanmak ne gibi bir fayda sağlayacak? Ancak sorunlar aşıldığı takdirde, VMware”in çift işletim sistemi projesi birçok kullanıcının hiç kullanmadığı bir özellik haline dönüşebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here