Ana sayfa Mobil Akıllı telefonlar patlamaya başladı!

Akıllı telefonlar patlamaya başladı!

0

Bir hafta içerisinde üç akıllı telefonun durduk yere patlaması, akıllı telefon üreticilerinde soru işaretlerine yol açtı.
 

Akıllı telefonları başlığımızda hep, “büyük patlama yapacak telefon” anlamında yazmaya alışmıştık. Bu seferki patlama ise daha farklı. Zira bu seferki, gerçek bir patlamayı konu alıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde iki farklı iPhone, alev alarak patladı. İlerleyen günlerde ise bu sefer bir Samsung Galaxy SII’nin patladığı haberi çıktı. Patlayan iPhone’ların ilki, Avustralya üzerinde bir uçuş esnasında cihazın alev almasıyla gerçekleşti. Patlayan diğer iPhone ise, Brezilya’dan çıktı. Cihazın sahibi, uykusu esnasında bir patlama sesine uyandığını ve patlayan objenin iPhone’u olduğunu fark ettiğini söyledi.

 

Smartphone
Samsung Galaxy SII ise daha ciddi bir durum esnasında patladı. Galaxy SII’nin sahibi, telefonunun bulunduğu pantolonunun cebinden yanık kokuları geldiğini, pantolonundan dışarıya doğru dumanlar çıktığını gördüğünü söyledi. Telefonu hemen cebinden çıkarıp, telefondan uzaklaşan kullanıcı, telefonun kullanılamaz hale geldiğini de sözlerine ekledi. Samsung, konuyla ilgili bir açıklama yapacağını ve olayı araştırmaya başladıklarını söyledi. Apple tarafında ise henüz bir açıklama yok.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here