Ana sayfa Makale Akıllı Telefonlar İçin En İyi Golf Uygulamaları

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Golf Uygulamaları

En iyi golf uygulamalarıyla golf performansınızı iyileştirin.

0

Golf yetenek oyunudur ve mümkün olduğunca az vuruşla 18 delik boyunca yapılan başlangıç, yaklaşma ve son vuruşların hedefe ulaşmasının ne kadar zor olduğu malumunuzdur. Her golfçü şimdi ve sonra küçük yardımlar alabilir, neden akıllı telefonunuzun bu konuda yapabileceklerine bakmıyor sunuz? Android ve iOS için par sayısının bir altı ve bir üstü arasındaki farkı yaratabilecek en iyi golf uygulamalarını seçtik. Seçilen uygulamalar ücretsizdir, hem iOS hem de Android sürümleri mevcuttur.

The R&A Rules of Golfs

İster golfte yeni olun ister olmayın, bir tartışmayı sonlandırmak istiyor, ya da bir başkasına öğretiyorsanız, telefonunuzda iyi bir kural kitabının bulunması yararlı olur. R & A 2004 yılında kuruldu, ancak adını St Andrews Kraliyet ve Antik Golf Kulübü’nden alıyor ve dünya çapında golfü desteklemeye ve tanıtmaya kendini adamış durumda. Bu basit uygulama, kuralları, tanımları, etik kuralları ve hatta bilginizi sınayacağınız bir sınavı bile içerir.

18Birdies: Golf GPS App

Bu uygulamayı bir GPS telemetre, dijital tabela ve istatistik izleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca yan oyunlar, ödüller ve golf dünyası hakkında birçok haber sunuyor. Raundları bile paylaşabilir ve tabelada bir yer almak için yarışabilir veya rekabet edebilmek için yerel etkinliklerle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Apple Watch ve Android Wear’ı da destekler. Ücretsiz bir uygulamada daha fazla özellik bulmak için uğraşacaksınız.

 Zepp Golf Swing Analyzer

Bu uygulama, vuruşlarınızı kaydetmenize ve golf vuruşunuzu geliştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış. Swing’leri kaydedebilir, izleyicilerin ve seslerinin ön planda olduğu videolar oluşturabilir ve bunları paylaşabilirsiniz. İyileşmenize yardımcı olacak koçluklar ve nasıl yapıldığını göstermek için profesyonel swing’ler kütüphanesi de var. iOS sürümü ile, tempo, elin izlediği yol ve el hızı gibi ek bilgileri Apple Watch’dan alabilirsiniz, ancak tüm ölçüm aralığı için Zepp sensörüne $150 ödemeniz gerekir. Ücretsiz bir uygulama olsa da, GPS ile skor takibi de var.

Golf GPS by SwingxSwing

Bu popüler ücretsiz uygulama, kendi veritabanındaki binlerce golf alanı ile sağlam bir GPS telemetredir. Her delikteki yeşil mesafesinde size yardımcı olacak ve uydu görünümünden kaçınmak için engelleri ön plana çıkaracaktır. Ayrıca dijital bir skor tabelası olarak çalışır ve handikapınızı takip eder. Rüzgar hızı ve kulüp önerileri gibi ekstra bilgiler istiyorsanız ayda $4’a abone olabilirsiniz. Ayrıca, Apple Watch için desteği de vardır, böylece bileğinizden mesafeleri, par’ları ve skorları kontrol etmenizi sağlar.

Hole19

  1. delik genellikle bir tur golften sonra gittiğiniz bir bardır, ancak burada, yararlı özelliklerle dolu kullanışlı bir ücretsiz uygulamadır. Sağlam bir GPS telemetre, dijital tabela, performans istatistiklerini izleme ve başlangıç vuruşlarını kontrol etme, indirimler bulma ve birçok golf alanından bir tur ayırma seçenekleri de var. Güzel, temiz bir arayüzle, ilerlemenizi gözleme ve canlı olarak bunu bir topluluğa gösterme yeteneği ile bu, kontrol etmeye değer bir golf uygulamasıdır. Ayrıca Apple Watch’ı destekliyor ve daha fazla özellikleri elde etmek için abone olabilirsiniz.

mScorecard

Eğer sadece beş oyuncuya kadar skorları, handikapları ve istatistikleri hesaplayan nispeten asgari özellikli dijital tabela istiyorsanız, o zaman bu uygulama size uyar. Size mesafeleri hesaplamak için uydu görüntüleri ve GPS sunuyor ve yan oyunlar için desteği var, ancak esas olarak vuruşlarınızı takip etmektedir. İstatistikleri veya turları analiz etmek ve bunları arkadaşlarınızla paylaşmak için de kullanabilirsiniz.

GolfNow: Tee Time Deals

 

Dünya çapında 6.000 ‘den fazla golf alanındaki turlar ve indirimli fiyatlar ve başlangıç vuruşları için bu uygulama idealdir. Doğrudan uygulamada rezervasyon yaptırabilir, golf alanı bilgilerini ve hakkındaki yorumları kontrol edebilir ve yakınınızdaki dersler için yol tarifi alabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda bir GPS telemetre, dört oyuncuya kadar dijital tabela ve istatistik izleme içeriyor. Ayrıca Apple Watch ve Android Wear’ı da destekliyor. Birkaç avantaj ve ödül sunan bir VIP üyelik seçeneği de var, ancak yıllığı $200.

Golf Live 24

Dünyanın dört bir yanındaki en büyük turnuvalardan en son skorlara bakan golf hayranları, bu ücretsiz uygulama sizi de kapsıyor. Skorlar, gerçek zamanlı olarak, round sonuçları ve oyuncu puan kartlarıyla verilir. Bu uygulama 100’den fazla golf turnuvasını kapsar, profesyonel golf dünyasında neler olup bittiğini öğrenmek için bağlantı sağlar. Ücretsizdir, ancak bazı reklamlara katlanmak zorunda kalırsınız.

En İyi Teknolojik Golf Ürünleri

Golf oyununuzu geliştirmek istiyorsanız, ancak pahalı dersler için binlerce lira harcamak istemiyorsanız, oyununuzu güçlendirmek için teknolojiyi kullanmayı düşünün. Swing’inizi, golf alanını ve bu listedeki öğeleri kullanarak geliştirmeniz gereken noktaları daha iyi anlayın. Swing’inizi kaydetmek için kolay bir yol arıyorsanız veya sadece yeşil alanda daha iyi bir his elde etmek istiyorsanız, size yardımcı olabilecek bir şey vardır.

Bushnell  Hibrid Lazer Telemetre/GPS

Fiyatı: $405

Bu Bushnell cihazı, temel olarak GPS ve lazer telemetre için altın standarttır, çünkü (Bushnell’e göre) PGA tur oyuncularının yüzde 97’si ihtiyaçları için bu markaya yöneliyorlar. Bu cihaz, 30 farklı ülkede 36.000’den fazla golf alanı için ön, arka ve orta mesafe okumaları sağlamak amacıyla lazerin doğruluğunu GPS teknolojisiyle birleştiriyor. 360 metreye kadar lazer doğruluğu ve 5x büyütme ile cihaz, inkar edilemeyecek derecede güçlü. Delik başına dört adet risk mesafesini programlayabilir ve daha fazla golf alanı GPS verisini güncellemek veya yüklemek için Bluetooth üzerinden bile bağlayabilirsiniz. Bu bundle’ı, usta işi sert kılıfı, cihazı kemerinize takmak için karabina, temizlik bezi, giyilebilir fırça ve hatta pilleri ile almak özellikle değerlidir. Bu biraz pahalı, ama bu cihazı golf çantanıza attığınızda hayal kırıklığına uğramayacaksınız diyebiliriz.

Tile Mate

Fiyatı: 199 TL

Golf çantanızı nereye koyduğunuzu bilmediğinizi fark ettiğinizde panik hissi yaşadıysanız, hemen Tile Mate’in değerini takdir edeceksiniz. En çok satan Bluetooth takip cihazı, GPS ve Bluetooth sayesinde insanların anahtarlarından golf sopalarına kadar her şeyi bulmalarına yardımcı oluyor. Tile Mate’i golf çantanıza tutturun ve rahatlayın. Golf sopalarınız kısa mesafeden orta mesafeye kadar bir yerde bulunabiliyorsa, yüksek sesli bir halka sizi değerli eşyalarınıza götürecektir. Tile Mate uygulaması, çantanızı çok uzağa bıraktıysanız bile onu bulmanıza yardımcı olacaktır. GPS izleyici, golf sopalarınızın menzil içinde nerede olduğunuzu bilmenizi sağlar ve Tile Mate topluluğu, uygulamada sopalarınızı görürlerse size bildirir.

Game Golf Live İzleme Sistemi

Fiyatı: $89

Game Golf Live izleme sistemi, oyununuzdaki gerçek sıçramalar için iyileştirme fırsatlarını hedeflemek üzere golf sopanızın sonuna ekleyebileceğiniz gerçek zamanlı bir vuruş izleme cihazıdır. Kırmızı parçayı kemerinize klipsleyin ve oynadığınız her bir deliğin ne kadar uzakta olduğunu ve her vuruşun nereye gittiğini gösteren anlık performans verilerini elde etmek için, her bir golf sopasına tüy kadar hafif sensör etiketini yerleştirin. Ağırlığınızı golf alanına çizin ve entegre yazılım platformunun neyin doğru gittiğine ve neyin işe yaradığına dair sizi bilgilendirmesine izin verin. Analizler, zaman içinde performansınızı izlemenize olanak tanıyan sopa veya deliğe göre sıralanabilir. Hatta online meydan okuma modunu kullanarak arkadaşlarınızla veya diğer golfçülerle rekabet edebilirsiniz, bu, ilerlemeyi sürdürmek için daha fazla motivasyon sağlar.

GolfBuddy Voice 2

 

Fiyatı: $100

Yeşil alana olan mesafeyi ölçen ve dinamik mesafe okumaları ve alan şekli veren cep boyutunda bir telemetre olan GolfBuddy Voice 2 ile yeşil alanı daha iyi hissedersiniz. Cihaz, küçük bölgesel bağlantılardan PGA Tour’una kadar dünyanın dört bir yanından 38.000’den fazla golf alanı ile yüklü olarak geliyor. Ana ekran, herhangi bir durumda hangi golf sopasının kullanılması gerektiğini size söyleyecektir ve yeşilin merkezine, arkasına ve önüne kadar olan mesafeyi gösterecektir. Dinamik Yeşil Görünüm, yeşilin şeklinin yanı sıra ve sizin deliğe yaklaşmanızı da gösterir, böylece arazinin kuş bakışı görünümünü görürsünüz. Bu bilgiler, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemek için başlama vuruşunuzun mesafesini izleyebildiğiniz için doğru karar vermenize yardımcı olur. Onu bir bileklik gibi takabilir, kemerinize klipsleyebilir veya golf çantanıza takabilirsiniz. Şarjı, birkaç tam round için iyi olan 15 saate kadar dayanır.

Garmin Approach S20

Fiyatı: 1,619 TL

GPS devi Garmin kısa süre önce aktif giyilebilir cihazlar serisini, aktivitelerinizi ve istatistiklerinizi takip etmek için şık ve konforlu bir yol olan Garmin Approach S20 ile genişletti. Saat, beyaz, deniz mavisi, barut rengi ve siyah dahil olmak üzere dört şık modern tasarımla geliyor. Tamamen menteşeli ve nefes alabilen kayışı rahattır ve swing’inizi engellemez. AutoShot özelliği, hangi noktaların iyileştirilmesi gerektiğine ve hangi noktalarda iyi olduğunuzu anlatan oyun sonrası analizler için round’ları ve atış mesafelerini analiz eder. Fairway vuruşu, yeşil alandaki vuruşlar ve round başına topu deliğe sokmak için son vuruşlar gibi gelişmiş istatistikleri gösterir. Garmin Approach S20 ile FitBit’i bir yana bırakabilirsiniz, çünkü bu saat aynı zamanda adımlarınızı, yakılan kalorileri ölçerek ve hatta uykunuzu izleyerek aktivitenizi takip eder. Garmin Approach S20, golf oyununuzu geliştirmek ve sağlığınızı iyileştirmek için harika bir yol.

Bushnell Neo Ion Golf GPS Saati

Fiyatı: $250

Bushnell’in Neo Ion Golf saati, golf oyununuzu geliştirmenize yardımcı olacak değerli istatistikler ve analizler sunan bir diğer mükemmel Golf GPS saatidir. Saat, 30’dan fazla ülkede 35.000’den fazla golf alanı önceden yüklenerek, süreci hızlandırmak için otomatik alan tanıma ve otomatik delik ilerlemesiyle birlikte geliyor. Saat ayrıca okunması kolay ön, arka ve orta delik mesafelerini içeriyor. Round yol sayacı, mesafeyi takip eder, saatiniz ise golf alanında daha iyi bir his için engelleri ve deliğe olan mesafeleri verir. Uzun ömürlü bir pil, saatin üç tam round boyunca çalışmasını sağlar ve silikon spor bandı her koşulda rahat hissettirir.

Accros Golf 360 Performans İzleme Sistemi

Fiyatı: $222

Bu tamamen eller serbest, tam otomatik performans izleme sistemi ile golf oyununuzun her yönü hakkında gerçek zamanlı veriler alırsınız. Accros Golf 360, oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan bilgileri izlemek amacıyla profesyonel PGA tur seviyesi analizleri toplamanıza olanak tanır. Golfün ilk yapay zeka platformu olan Arccos Caddie, verilerinizi analiz edecek ve ekipman seçimleri ve pratik swing’ler hakkında eyleme dönüştürülebilir bilgiler sunmak için en kapsamlı golf veri seti ile çalıştıracaktır. Kit, beş yıl olması beklenen pil ömrü ve 14 çok hafif alçak profilli sensör ile birlikte geliyor. Her bir sensörü, golf sopalarınızdan birine takın ve GPS 2.0, en iyi haritalandırma, vuruş izleme ve daha fazlası için, vuruşlarınızı gerçek zamanlı olarak izleyecektir.

SelfieGolf Swing Kayıt Sistemi

Fiyatı: $30

Hiç güçlü ve zayıf yönlerinizi saptamak için golf oyununuzu izleyebileceğinizi, ancak arkadaşlarınızın her deliği bantlamalarını istemeyeceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu yeni SelfieGolf ürünü mükemmel bir çözüm. Swing Kayıt Sistemi, akıllı çantalara, golf çantalarınıza takabileceğiniz bir selfie çubuğu işlevi gören yenilikçi bir klipsli tasarım ile akıllı telefonlara bağlanıyor. Cihaz, telefonunuzu yerinde tutar ve size herhangi bir sarsıntı olmadan her swing’i çekmenizi sağlar ve swing’inizi göstermek için kullanımı kolay bir araçtır. Hafif ve ergonomik tasarım, hem amatör hem de profesyoneller için mükemmel bir eğitim aracıdır, çünkü başlama vuruşundan itibaren her şeyi takip eder. Cihaz sağlamdır ve normal kullanımı sonucu aşınmaz ve yıpranmaz.


Bu yazı, Appusers dergisinin Ağustos sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here