Ana sayfa Haber Akıllı telefonlar için ekim”i bekleyin

Akıllı telefonlar için ekim”i bekleyin

0

HTC, Sony Xperia, Huawei Ascend P7, Google,IBM, Apple, Asus Zenfone , Motorola, Samsung Galaxy… Firmalar geniş ürün yelpazesi ile piyasa savaşları ile bir dönemi daha geride bıraktılar ve şimdi gözler haftaya gerçekleşecek olan IFA 2014 Berlin fuarında. Mevcut ürün yelpazesi içerisinde dahi teknoloji muhabirlerinin haber yetliştirmekte ve bilgi almakta zorlandığı bu günlerde, firmaların bir de eylül ayında tanıtacakları ve çoğunun ekim ayında piyasaya sürülecek olması biz muhabirlerin işini, kullanıcıların da tercihlerini epey zorlayacak gibi duruyor. 

Şimdiden 4″ ekran ile piyasayı domine eden Apple‘ın iPhone‘u, Samsung‘un kendi işletim sistemini sonunda kullanıcılarına sunması ve artık daha güçlü materyaller kullanma konusunda söz vermesi, Hauwei Ascend P7′nin tasarım olarak yenilenme kararı alınması, Sony‘nin Xperia modelleri ve heyecan yaratan Nexus 5 bu yıl haber içeriklerinde en fazla paylaşılan konulardı. Bu geniş yelpazenin üzerine artık firmalar yeni cihazlarını haftaya kullanıcılarına tanıtacak, bunu Apple‘ın etkinliği takip edecek ve ekim ayında çok farklı stratejiler ile yeni model akıllı telefonlar ile tanışacağız. üstelik bu yenilikleri, Qualcomm‘un ve MediaTek‘in “daha ekonomik, daha hızlı” stratejisi takip ederek, yeni nesil akıllı telefonlar, yeni nesil işletim sistemleri ile yeni fiyat politikaları ile mağazalardaki yerlerini alacaklar. Bu sebeple, teknoloji uzmanları “ekim’i görmeden akıllı telefon almayın” diyorlar.

Yeni nesil cihaz duyurularını, değişen, gelişen işletim sistemleri takip etti. öncelikle Google’ın işletim sistemi olan Android L‘nin anında ilgiyi üzerine çekmesi ve Android L‘nin “olmuş hali”ni yeni nesil Nexus‘larda göreceğimiz söylentisine ek olarak Apple‘ın iOS 8‘u adım adım bitiriyor olması, yeni nesil cihazların özelliklerini tahmin edilebilmesi güç hale getiriyor. Değişen, gelişen altyapı, donanım, yazılımlar ve gittikçe genişleyen ürün yelpazesi biz muhabirlerin işini zorlamakla birlikte, kullanıcıların da sonbahar döneminde tercihlerini epey zorlayacak gibi görünüyor.

 

 

 

Piyasaya sürülen akıllı telefonları, platform yenilikleri takip edecek. Android Wear, Android Auto, CarPlay, HealthKit, TizenNike işbirliği akıllı telefon ve diğer mobil cihazlara gelecek yeniliklerin başında geliyor. Artık akıllı telefon sahipleri, seçtikleri model ile sadece akıllı telefon sahibi olmuyorlar, firmaların sunduğu geniş platformları da kontrol etme şansı yakalıyorlar. Elbette, bu döngünün içerisine Microsoft‘un Internet of Things planları ve Windows 9 girdiğinde, akıllı telefon almak isteyen kişilerin ekim’i beklemesine sebep oluyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here