Ana sayfa Haber Akıllı telefondan pilleri ısıtma özelliğiyle Tesla arabalar güncellendi!

Akıllı telefondan pilleri ısıtma özelliğiyle Tesla arabalar güncellendi!

0

Tesla sürücü koltuğu ve paneli

Uzaktan kontrol fikri dizanının her aşamasında araca aşılanmış olan Tesla otomobillere yeni bir güncelleme geldi. Güncelleme aracınızı soğuk havalarda önceden ısıtarak performansını arttırıyor ve kısıtlanmış özellikleri aktive ediyor.

Tıpkı içten yanmalı otomobillerin soğuk havada çalıştırıldıklarında düşük performans vermeleri gibi lityum bataryalar da soğuk havalarda daha düşük güç verebiliyor. Düşük güç vermesinin yanında şarj olma hızları da azalan piller, frenden enerji kazancı da sağlayamayarak menzil kaybına sebep oluyor. Bunun gibi ciddi bir durumun önüne geçmek isteyen Tesla, aracına gönderdiği 2017.50 güncellemesi ile birlikte mobil uygulama üzerinden önceden pillerin ısıtılmasını sağlıyor. 

Akıllı telefon uygulamasında gösterilen pil simgesi turuncuya döndüğünde dışarıdaki havanın donma seviyesinde olduğunu anlayabiliyorsunuz ve pillerin ön ısıtmaya ihtiyaç duyduğu belirtiliyor. Tesla özelliğin kullanımı sırasında aracın şarja takılı olmasını tavsiye ediyor. Bu sayede menzil kaybının önüne geçilerek maksimum menzil ve performans elde ediliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here