Ana sayfa İnternet Akıllı telefon satışları yüzde 44 arttı

Akıllı telefon satışları yüzde 44 arttı

0

Yılın ilk çeyreğindeki akıllı telefon satışları, 2012″nin son çeyreğine oranla yüzde 44 oranında artış kaydetti

Yılın ilk çeyreğinin sonuna yaklaşırken, Gold Teknoloji Marketleri”nin verilerine göre 2012″nin son çeyreğine oranla akıllı telefon satışları yüzde 44 oranında artış kaydetti. 2012 yılında Gold”un cep telefonu satışlarının yüzde 64″ünü akıllı telefonların oluştururken, akıllı telefonlar arasında en büyük payı ise yüzde 70 oranla Android işletim sistemine sahip telefonlar aldı.

özellikle Ocak ayından itibaren her ay ortalama yüzde 11″lik büyüme kaydettiklerini belirten Gold Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, bu hızlı büyümede akıllı telefonların artık hayatımızın her alanında büyük kolaylık sağlayan uygulamalarının da etkili olduğunu belirtti. Erdemir, iPhone”larda kullanılan işletim sistemi iOS”un payının düşük kalmasının sebebini ise, Apple”ın şu an piyasada sadece üç telefon modelinin (iPhone 4, iPhone 4S ve iPhone 5) olmasına karşın Android işletim sistemi kullanan cihazların çokluğuna bağladı.
 

Organize teknoloji marketlerinin 2012 yılında akıllı telefon pazarından yüzde 20 pay aldığını vurgulayan Erdemir, bu payın 2013 yılında daha da artmasının beklendiğini çünkü hem organize perakendede fiyat avantajının arttığını hem de onlarca model seçeneği arasında kararsız kalan tüketicilerin teknoloji marketlerindeki satış danışmanlarının tavsiyelerine daha çok ihtiyaç duyduklarını söyledi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here