Ana sayfa İnternet Akıllı saat teknolojisinde patlama yaşanacak

Akıllı saat teknolojisinde patlama yaşanacak

0

“Akıllı saatler 876.70 milyon dolarlık gelir ile piyasanın %80’ine hakim “

“Giyilebilir teknoloji” kavramı, bilişimi günlük yaşantıya entegre etmek ve teknolojinin ileri özelliklerden yararlanmak amacıyla kullanıcı tarafından giyilebilen her tür elektronik cihaz veya ürüne işaret etmektedir. Visiongain, “Küresel Giyilebilir Teknolojiler Piyasası 2013-2018: Akıllı saatler, Teknolojik Giysiler, Artırılmış Gerçeklik (AR) Gözlükleri, Mobil Sağlık, Fitness ve Yaşam” başlıklı raporunda küresel giyilebilir teknoloji piyasasının değerinin 2013’te 4.6 milyar dolara ulaşacağını bildirdi. Dünya’nın ilk gerçek akıllı saati i’m Watch ise 650.000 adetlik satış rakamı ile akıllı saat pazarında büyümeye devam ediyor.
 

Yeni yayınlanan rapora göre, giyilebilir teknoloji piyasasının, akıllı telefon ve tablet piyasaları ile aynı paradigmayı takip edeceğine inanılıyor. Gelecek 5 yıl içinde, bu yeni cihazlarda patlama yaşanacağı belirtiliyor. 2012 itibariyle, akıllı saatler, 876.70 milyon dolarlık gelir ile piyasadan en büyük payı almıştır.

Dünya’da pazara sunulan ilk gerçek akıllı saat i’m Watch, Android işletim sisteminin yer aldığı en küçük ilk akıllı cihazdır. Dünyada 650.000 adet satılan, İtalyan tasarım ve teknolojisine sahip i’m Watch, “giyilebilir akıllı ürünler” segmentinde Droid 2 işletim sistemi ile sektörün öncüsü olmuştur.

Pazarın, gelir açısından değeri 2012’de 2.7 milyar dolar iken, 2013’den 2018’e tahmini %17.71’lik bir Yıllık Bileşik Büyüme Oranı (CAGR) ile büyüyerek 2018’de 8.3 milyar dolara ulaşması beklenmektedir
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here