Ana sayfa Makale Akıllı Saat Dosyası

Akıllı Saat Dosyası

0

nevo watch

Bugüne kadar piyasaya çıkan akıllı saat modellerinin bir çoğundaki temel sıkıntı, saatten çok küçülmüş ve bileğe bağlanmış birer akıllı telefona benzemeleriydi. Neyse ki pazar büyüdükçe bu sıkıntı da çözülüyor. Bir akıllı saatin hem şık, hem fonksiyonel, hem de “saat gibi” olabileceğinin en güzel örneklerinden biri nèvo watch

İsviçre saatlerinden ilham alan kadranıyla, analog görüntü içinde dijital işlevleri buluşturan ve minimal tasarımıyla sade bir şıklık sunan nèvo watch, aktivite ve uyku takibi yapıyor, telefon bildirimlerini gösteriyor, titreşimli alarmıyla sizi uyandırıyor, üstelik batarya derdi yok, güneş enerjisiyle şarj oluyor. üç ayrı renk seçeneği ve modelle piyasaya sürülen nèvo watch, 250 dolar.

 

Şık tasarımlı akıllı saatlerden biri de Withings Activite. Modern dokunuşlara sahip ancak klasik çizgide bir tasarımı olan akıllı saatin en büyük avantajı, pilinin tek şarjla 8 ay gittiği iddiası. Fransız tasarımı ve İsviçre yapımı olan saat, su geçirmez, aktivite takibi yapıyor, uyku kalitenizi ölçüyor, bütün bunları akıllı telefon uygulaması ile senkronize tutuyor, ülke değiştirirseniz saat dilimine göre saati kendi ayarlıyor, sessiz alarmıyla sizi uyandırıyor ve yüzme sporuna meraklıysanız, yüzme egzersizlerinizi de takip edip ölçüyor. Fiyatı 450 dolar.

 

Akıllı saat cephesinde algıları ve alışkanlıkları değiştirmesi beklenen ancak şu ana kadar beklenen heyecanı yaratamayan Apple ise, Apple Watch lansmanını gerçekleştirdi. Nisan’da yeni ürününü satışa sunacak olan Apple bunun için ilk etapta 5 ile 6 milyon arası Apple Watch üretimi siparişi vermiş. Lansmanı takip eden ilk çeyrekte ise talebe göre yeni üretimlerin yapılıp, modellerin çeşitlendirileceği bekleniyor.

 

Akıllı Saat kavramını hayatımıza sokan ürünlerden biri olan Pebble ise, güçlü rakiplerin pazara girmesiyle birlikte yarıştan kopmamak için mücadele ediyor. Pebble, yeni ürünü Pebble Time için yine Kickstarter’da başlattığı kampanyada, 500 bin dolar hedeflerken 16 milyon dolar destek topladı. Yani şimdilik Pebble’ın yolu açık gözüküyor. Yeni Pebble Time’ın yüzlerce kombinasyonla kişiselleştirilebilen tasarımı ve sesle kontrol gibi bir çok yeni özelliği olacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here