Ana sayfa Haber Çin Otel İşletmecileri Yepyeni Bir Teknolojiyle Karşımızda

Çin Otel İşletmecileri Yepyeni Bir Teknolojiyle Karşımızda

0

Her ne kadar teknolijinin daha çok elektronik aletlerde ortaya çıktığı düşünülse bile, Çin bunun aksini kanıtlıyor. Çin’in en büyük uygulaması olarak bilinen WeChat; Şanghay’da kullanıcıların oda rezervasyonu yapabilmelerini, uzaktan check-in yapabilmelerini ve telefonlarını anahtar kart olarak kullanabilmelerini sağlayan bir akıllı otel açılabilmesi için InterContinental ile ortaklık kurdu. Bunun otelcilik dünyasında, son derece büyük bir heyecan yarattığını söyleyebiliriz.

Peki Bu Sistem Nasıl İşleyecek ?

Konuyla ilgili en büyük kafa karışıklığı da bu yönde. Herkese özel yüz tanıma sistemi otelcilikte nasıl aktifleşecek. Rezervasyonlarını tamamladıktan sonra, konuklar otelin kimliklerini yüz tanıma yoluyla doğrular ve dijital anahtar kartlarını toplarlar. Bu sayede herkes için özel bir kart oluşturulur.

 

 

WeChat sayesinde gezginler; oda servisi de sipariş edebilir, ödeme yapabilir, odadaki klimayı ayarlayabilir ve perdeleri ve aydınlatmaları ayarlayabilir.

Kahvaltı kuponları, uygulama içerisindeki müşteri verilerine dahil edilir. Böylece yemek yerken herşeyin tadını daha konforlu çıkarabilirsiniz. Bakalım uygulama; Türkiye’de dahil olmak üzere dünya genelinde yaygınlaşma imkanı bulacak mı ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here