Ana sayfa Donanım AKG K 601

AKG K 601

0

Kulaklarınızdaki güçlü hoparlörler

AKG K 601, özellikle akustik müziğin tadını çıkarmak isteyenler için tasarlanmış, sesten “profesyonel” bir keyif almayı sağlayan bir kulaklık. ‹lk bakışta oldukça büyük olan kulak pedleri dikkat çekiyor. Bunlar kulaklarınızı tamamen örtüyor ve kullanım sırasında hiçbir rahatsızlık yaratmıyor. Deri ve metalden oluşan kafa bandı, şık olmasının yanı sıra yine rahat bir kullanım sağlıyor. Altın kaplama jak girişi ve oksijen içermeyen 3 metre uzunluğundaki kablosu ile kulaklığı elinize aldığınızda sağlam bir yapısı olduğu görülüyor.   AKG K 601
Kutusundan çıkardığınızda büyüklüğüyle sizi şaşırtan AKG K 601″i elinize aldığınızdaysa başka bir şaşkınlık yaşıyorsunuz, çünkü kulaklık bu boyuttan umulmayacak ölçüde hafif! Tasarımın ergonomik olması, kafa bandının ve en önemlisi kulak pedlerinin rahatlığı ve hava alan yapısı sayesinde, K 601 istediğiniz kadar uzun süreler boyunca kullanabileceğiniz bir kulaklık. Saatlerce müzik dinlemeniz, film izlemeniz ya da oyun oynamanız mümkün, çünkü kulaklık gerçekten hiçbir sıkıntı vermiyor ve ses kalitesi de çıkarmak istememenize neden oluyor. Bu cümleden sonra performanstan söz etmek gerekiyor, ki K 601 arkası açık yapısı ve Variomotion çift katmanlı diyaframıyla performans konusunda audiophile”lerin beklentilerini rahatça karşılayan bir kulaklık. K 601″in arkası açık tasarımı sayesinde, ayrıntılı ve çok temiz sesler duymanızın yanı sıra,  sanki kulaklık değil de bir hoparlör kullanıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Ses öne ve arkaya yayılacak şekilde tasarlanmış kulaklığın stereo konumlandırması da çok başarılı ve müziğin yanı sıra film ve oyun uygulamalarında da gerçekçi ve ayrıntılı sesler elde ediliyor. Bu uygulamalarda ortamdaki her sesi, sahnede yer aldığı yerde ve o gerçeklikte duyuyorsunuz.
Son olarak AKG”nin özellikle “ses meraklılarına” hitap ettiğini tekrarlayalım. Tasarımıyla özellikle ev kullanımına hitap eden kulaklık, kendine yakışan, güçlü bir ses kaynağına ihtiyaç duyuyor. Evinizdeki ses sisteminiz için güçlü bir kulaklık arıyorsanız AKG K 601 de seçenekler arasında yer almalı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here