Ana sayfa Donanım AirTies, “Tak-Paylaş” teknolojisini geliştirdi

AirTies, “Tak-Paylaş” teknolojisini geliştirdi

0

Tak-paylaş teknolojisi ile ev ve işyerinizdeki yazıcınız veya harici USB diskiniz, ağınızdaki tüm bilgisayarlarınızın kullanabileceği hale geliyor

Elektronik cihazları birbirine ve internete kablosuz olarak bağlayan ürünler geliştiren AirTies, bu vizyon doğrultusunda yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. 2004″te ABD Silikon Vadisi”nden Türkiye”ye dönüş yapan mühendis bir ekip tarafından kurulan AirTies”ın Ar-Ge ekibi, “Tak-Paylaş” teknolojisini geliştirdi. Bu teknoloji ile birden fazla bilgisayarın bulunduğu ortamlarda, USB yazıcı ve USB harici diskler, hiç bir ağ kurulumuna gerek kalmadan AirTies modemleri ve erişim noktaları üzerinden paylaşıma açılabiliyor. Böylece ev ve küçük işyerleri, yazıcılarını ve disklerini paylaştırmak için pahalı donanımları satın almak zorunda kalmıyor. Merkezde yazıcıya tanımlı bir bilgisayara gerek kalmadan, doğrudan modem ve erişim noktası üzerinden çıktı almak mümkün hale geliyor. USB disk ve USB flash disk üzerindeki tüm ses, video ve veri dosyalarına da modem ve erişim noktası üzerinden erişilebiliyor. AirTies”ın Air 5450, Air 5050 modemleri ile Air 4450 erişim noktası ürünü tarafından desteklenen “Tak-Paylaş” teknolojisi ile yazıcı ve disk paylaşımı ekonomik, pratik ve hızlı hale geliyor. IT servisi ya da teknik danışmanlık hizmeti almaya gerek kalmadan, her kullanıcı AirTies”ın otomatik kurulum özelliği ile sistemi kuruyor.

 

“Tak-Paylaş” teknolojisi ile yazıcıya bağlı olmayan bilgisayardan çıktı almak sorun olmaktan çıkıyor. Yazıcı paylaştırmak için ya yazıcı sunucusu (print server) ya da ağ yazıcısı (network printer) donanımını satın almak gerekirken, “Tak-Paylaş” teknolojisi ile bu özellik modem veya erişim noktası ile birlikte ek bir maliyet olmadan geliyor. AirTies modem veya erişim noktasına bağlanan herhangi bir USB yazıcı, kolay bir kurulumun ardından ortamdaki tüm bilgisayarlar tarafından erişilebilir hale geliyor ve herhangi bir bilgisayardan kablosuz olarak çıktı alınabiliyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here