Ana sayfa Haber Ağustos”ta Android 5.1 güncellemesini alacak olan akıllı telefonlar

Ağustos”ta Android 5.1 güncellemesini alacak olan akıllı telefonlar

0

Android 5.1, bu ay itibariyle Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S6 gibi modellerin yanısıra Sony Xperia Z3 ve Compact modellerine yayımlandı. Daha önce de Nexus 5 ve Nexus 6 modelleri ilk olarak Android 5.1.1 güncellemesine kavuşmuştu. Böylece Android 5 kullanımı yüzde 20lik oranlara ulaştı. Bunlara ek olarak Motorola da tam gaz Android 5.1 güncellemesini yayımlayarak güncelleme desteğini sürdürdü.. Ağustos ayı daha önceki tahminlerle birlikte LG G3 modeline, Xperia Z2 ve Compact modellerine uğrayacak. Aslında çok kısıtlı bir şekilde LG G3 için Android 5.1 kullanımda fakat test aşamasında olduğu için kullanım oldukça kısıtlı seviyede. 

Görünen o ki, ağustos ayının güncelleme haritasını tekrar Samsung ve Sony oluşturuyor. Sony, Xperia Z3 ve Compact’tan sonra Xperia Z2 modellerine Android 5.1 güncellemesini bu ay itibariyle sunmaya başlayacak. Temmuz ayında Xperia Z3′ler için sunulduğunda Xperia Z2‘lere Android 5.1′in sunulacağı belirtilmişti fakat net tarih henüz bilinmiyordu. Belirsizlik sona erdi gibi, Sony Xperia Z2 Android 5.1 güncellemesi bu ay sonu itibariyle sunulmaya başlanacak. 

Samsung ise, Galaxy modellerinden Galaxy Note 4 Android 5.1 güncellemesini daha da yaygınlaştıracak, Galaxy Note 3, Galaxy S5 ve Note Edge modelleri de ağustos ve eylül ayında yayımlanmaya başlayacak. Fakat Samsung, ağustos’ta daha büyük bir olasılıkla Galaxy Note 4 modeline Android 5 .1 güncellemesini hızlandırmayı amaçlıyor.. 

Asus ZenFone 4, Asus ZenFone 5 ve Asus ZenFone 6 Android 5.0 Lollipop güncellemesi 1 Haziran 2015 itibariyle yayımlanmıştı. Firma bu güncellemenin nisan’da geleceğini duyursa da haziran’a ertelenmişti güncelleme. Fakat Asus ZenFone 2 Android 5.1 güncellemesi bu ay gelecek olmasa bile bu ay itibariyle Android 5.1 güncellemesiyle ilgili yol haritası bilgileri gelmeye başlayacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here