Ana sayfa Haber Age of Empires tutkunları için güzel haber: Microsoft, serinin dördüncüsü üzerinde çalışıldığını...

Age of Empires tutkunları için güzel haber: Microsoft, serinin dördüncüsü üzerinde çalışıldığını duyurdu

0

Age of Empires III yayınlandığından bu yana 10 yıl kadar sonra yayıncı Microsoft Studios, Age of Empires IV”ün yapım aşamasında olduğunu ve PC versiyonunun çıkmak üzere olduğunu duyurdu. Oyunun yayın tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Sadece yukarıdaki tarihi savaşlara dair konsept yaklaşımıyla dolu bir fragman mevcut. Fakat bu bile serinin tutkunlarını heyecanlandırmaya yetti.

İlk Age of Empires 1997 yılında, şu anda faaliyette olmayan Ensemble Studios tarafından gerçek zamanlı strateji oyunu olarak yapılmıştı. Oyuncular birliklerini yontma taş devrinden, klasik çağa kadar götürmekle görevliydiler. 1999 yılındaki devamı olan Age of Empires II ise aksiyonu Orta çağ”a taşıyordu. Age of Empires III 2005 yılında yayınlandığında koloniler çağı üzerinde odaklanmıştı. Bir dizi yeni oyun mekanikleri de eklenmişti oyuna. Seri 2011 yılında çıkan “Age of Empires Online” ve çizgi film tadındaki ücretsiz oyun biçimleriyle tekrar karşımıza çıkmıştı.

Age of Empires IV”ün tarihin hangi kesitinde yer alacağı hakkında bir bilgimiz yok fakat, oyunun yapımcısı olan Kanada”lı “Relic Entertainment” seriye daha geleneksel bir yaklaşım sergiliyor. Relic daha önceleri Company of Heroes ve Homeworld gibi beğenilen bir dizi strateji oyununa imza atmıştı.

Yapımcı bir blog gönderisinde şöyle diyor: “Tarihi içeriği derin stratejik oyun biçimiyle kaynaştırmak için bir stüdyo olarak güçlerimizi devreye sokmak için sabırsızlanıyoruz. Ve tabii bu yapımı, oyun dünyasının ön hatlarına ve hayran kitlesinin ellerine bırakmak için.”

O zamana kadar serinin hayranları aynı zamanda Age of Empires: Definitive Edition”ı da beklemek zorunda kalacaklar. Orijinal Age of Empires oyununun 4K yeniden yapımı olacak olan bu versiyon, 19 Ekim”de yayınlanacak ve Windows 10″daki Windows Store”da özel olarak yer alacak. Deli tutkunlar için remaster versiyona sahip olacak olmak hoş olsa gerek ama biz yine de AoE serisinde yeni bir şeyler görmeyi istiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here