Ana sayfa Haber Age of Empires: Definitive Edition”ın çıkış tarihi açıklandı!

Age of Empires: Definitive Edition”ın çıkış tarihi açıklandı!

0

Age of Empires: Definitive Edition, erteleme sonrasında çıkış tarihine kavuştu. Serinin hayranlarının merakla beklediği oyun, 20 Şubat’ta oyuncularla olacak. Age of Empires: Defitinive Edition şu anda Microsoft Store’da 56,25 TL’ye ön siparişe açık. Windows 10 sahibi oyuncular için oynanabilir durumda olacak olan oyun, daha modern bir oynanışa ve grafiklere sahip olacak. 4K grafiklere sahip olacak olan Age of Empires: Definitive Edition’ı merakla bekliyoruz.

Age of Empires: Definitive Edition ne zaman çıkacak?

Age of Empires, 1997 yılında Ensemble Studios tarafından yapılan ve Microsoft tarafından piyasaya sürülen gerçek-zamanlı strateji oyunudur. Tarihi gerçeklerden kaynak aldığı senaryosu ile dikkat çeken oyunda, Taş Devri döneminden Demir çağına dek süren bir zaman ele alınıyor. Motoru Genie ile de dikkat çeken oyun, 2B bir grafik dokusu kullanmasına rağmen o dönem için görülmemiş grafikleriyle de öne çıktı.

Popüler bir serinin ilk oyunu olan Age of Empires, sonradan Age of Empires II: The Age of Kings, Age of Mythology ve Age of Empires III gibi oyunların da atası oldu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here