Ana sayfa Oyun Age of Empires: Definitive Edition çıkış için bir süre daha bekliyecek!

Age of Empires: Definitive Edition çıkış için bir süre daha bekliyecek!

0

19 Ekim’de çıkması beklenen Age of Empires: Definitive Edition’ın ertelendği Microsoft tarafından duyuruldu. Tam olarak tarih verilmese de 2018’in başında raflarda yerini alacağı belirtilen Age of Empires: Definitive Edition Windows 10 kullanıcıları için oynanabilir olacak.

çoğu oyuncuyu üzen bu erteleme Microsoft’un oyun için beta süreci duyurması ile biraz telafi edildi. Pazartesi günü başlayacak olan beta süreci oyunun çıkış tarihine kadar sürecek.

Age of Empires: Definitive Edition Ertelendi

Age of Empires, 1997 yılında Ensemble Studios tarafından yapılan ve Microsoft tarafından piyasaya sürülen gerçek-zamanlı strateji oyunudur. Tarihi gerçeklerden kaynak aldığı senaryosu ile dikkat çeken oyunda, Taş Devri döneminden Demir çağına dek süren bir zaman ele alınıyor. Motoru Genie ile de dikkat çeken oyun, 2B bir grafik dokusu kullanmasına rağmen o dönem için görülmemiş grafikleriyle de öne çıktı.

Popüler bir serinin ilk oyunu olan Age of Empires, sonradan Age of Empires II: The Age of Kings, Age of Mythology ve Age of Empires III gibi oyunların da atası oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here