Ana sayfa Haber Adobe ve Moleskine’den akıllı defter

Adobe ve Moleskine’den akıllı defter

0


Dijital içerik her ne kadar çığ gibi büyüyen bir olgu olsa da kalem ve kağıda yönelik bazı girişimler de zaman zaman ortaya çıkabiliyor. İşte bunlardan biri de Moleskine“in Adobe ile birlikte geliştirdiği Smart Notebook. Aynı adlı uygulama ile birlikte işlev kazanan Smart Notebook, sayfalarla oluşturulmuş bir defter görünümünde. Sayfaların köşesinde ise klavuz kısımları mevcut. Bu noktalar, iPhone uygulaması Smart Notebook tarafından baz alınıyor ve çizimler vektörel dosyalara dönüştürülüyor.

Kağıda yazdıklarınızı, akıllı telefonda görürken, aynı zamanda ekranınız üzerinden değişikliklikler, çeşitli manipülasyonlar yapablmeniz de mümkün. İlgili vektörel dosyaların kaydedildiği formatlar ise .jpg ve .svg şeklinde. Bu sayede Adobe Photoshop ve Illustrator üzerinden de düzenlenebilen çizimler gerçekleştirilebiliyor.

Tüm bunların kaynağının bir dijital aygıt üzerindeki çizimler değil de kağıt üzerinde uygulanacak şekil ve tasarımlar olması ise işin en keyifli yanı. Dokunma hissi de cabası. üstelik söz konusu projede pil gücüne de ihtiyaç yok. Hem doğa dostu hem insan doğası için harikulade. Şimdilik proje halindeki girişimin ne zaman tüketicilerle buluşacağı ise merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here