Ana sayfa Yazılım Adobe Photoshop Tam Sürümü Apple iPad’e Geliyor!

Adobe Photoshop Tam Sürümü Apple iPad’e Geliyor!

0

Geçen yıl yayınlanan iOS 11 güncellemesiyle birlikte tam bir bilgisayara çevrilmeye çalışılan iPad Pro modelleri, profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımı Adobe Photoshop’a sahip oluyor.

Profesyonel kullanıcıların ihtiyaç duyduğu uygulamaların eksikliği sebebiyle güçlü donanımına rağmen hiçbir zaman laptopların yerini alamayan iPad Pro modelleri, App Store üzerindeki kırpılmış mobil uygulamalara sahip. Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre tam Photoshop, çok yakında iPad uygulama mağazasında sunulacak. Adobe Creative Cloud departmanından Scott Belsky tarafından verilen demeçte tarih verilmese de Photoshop’un çapraz platform hale geleceği belirtiliyor. Bloomberg kaynakları tarafından alınan bilgilere göre ise uygulamanın tanıtımı bu yıl Ekim ayında, kullanıma sunulması ise 2019’da olacak.

İlgili Haber: Retouch nedir ve nasıl yapılır?

iOS için hali hazırda Photoshop yazılımları sunan Adobe, her bir uygulamada tam sürümün farklı bir özelliğine yer veriyor. Bu uygulamaların hiçbiri Windows ya da Mac sürümündeki esnekliğe sahip değil. Bu sebeple Affinty Photo gibi rakip uygulamalar ciddi bir pazar payı elde etmeyi başardı.

Adobe’nin strateji değiştirerek sadece profesyonellere hitap etmek yerine hobicilere ve amatörlere de hitap etmeye çalışması, bu raporla iyice kesinleşmiş oldu. Belsky’nin raporunda da Photoshop kullanıcılarının mobil olarak çalışabilme konusunda ciddi bir talepleri olduğu belirtilmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here