Ana sayfa Yazılım Adobe Photoshop Lightroom 4

Adobe Photoshop Lightroom 4

0

Adobe, Photoshop Lightroom 4 sürümünü fotoğraf çekmeyi seven profesyonel ve amatör fotoğrafçıların kullanımına sundu.

ürün düzenlemesinden bu ürünleri paylaşmaya, güçlü ama basit otomatik ayarlamaların yanı sıra Lightroom 4, her detayı kontrol altına almayı da sağlayan bir set özelliği taşıyor. İster Pro DSLR fotoğraf makineleri, ister cep telefonu kamerasıyla fotoğraf çekimi yapın, görüntülerinizdeki her pikselden mümkün olan en yüksek kaliteyi elde etme şansına sahip oluyorsunuz. Lightroom 4, en son görüntüleme teknolojisi araçlarının kapsamlı bir birleşimini içeriyor.
 
Lightroom ile çektiğiniz fotoğraflardan kolaylıkla şık fotoğraf albümleri oluşturabiliyor, bunları bağlı olduğunuz sosyal ağlar üzerinden hızlıca paylaşabiliyorsunuz. Web üzerindeki fotoğraf galerileri ve slayt gösterilerine de kolay yükleme imkanı tanıyan Lightroom 4; arkadaşlarınıza, ailenize ve müşterilerinize çalışmalarınızı sergilemeniz için etkili araçlar içeriyor.

 

“Gör. Kusursuz hale getir. Paylaş.”
Adobe Photoshop Lightroom 4″ün sundukları


(YENİ) Parlaklık ve gölge düzeltme –
Fotoğraf makinenizin karanlık gölgelerde ve parlak ışıklarda yakaladığı tüm detayları ortaya çıkarıyor. Artık zorlu aydınlatma koşullarında etkileyici görüntüler elde etmek için her zamankinden daha fazla güce sahibiz.
 

(YENİ) Fotoğraf albümü oluşturma – Lightroom ürününde yer alan kolay kullanımlı çeşitli şablonlar ile görüntülerinizden güzel fotoğraf albümleri oluşturup sadece birkaç tıklama ile baskı için albümünüze yükleyebiliyorsunuz.
 

üstün görüntü işleme – Görüntü işleme kontrolleri ile fotoğraflarınızdan en iyi sonucu elde edebiliyor, hassas genel ayarlamaları yapıp hedef alanlarını düzeltebiliyorsunuz. Genişletilmiş video desteği – Bu araç yardımıyla düzenleyip, görüntüleyip, ayarları ve video kliplerinizin düzenlemelerini yapabiliyorsunuz. Quick Develop aracı ile klipleri oynattıktan sonra kesip düzeltip, durgun görüntüleri çıkarabiliyor veya klipleri düzenleyebiliyorsunuz.
 

Tahribatsız ortam – Deneyi teşvik eden tahribatsız bir düzenleme ortamı sağladığı için, yaratıcılığınızı serbest bırakabiliyorsunuz. Orijinal görüntüler asla değiştirilmeyeceği için bu adımları tersine çevirmek de mümkün.
 

Seçmeli düzenleme fırçaları – İstediğiniz bir görünüm için fotoğrafınızın seçilmiş alanlarını düzeltmenizi sağlayan esnek bir fırça ile yaratıcı kontrolü genişletilebiliyor.
 

Gelişmiş siyah ve beyaz değişimi – Siyah ve beyaz görüntüler oluşturmak veya bunları bozmak için tonal nitelikleri üzerinde güçlü kontrol kazanılabiliyor. Gri tonlamaya dönüştürüldüğü zaman eksiksiz olarak “sekiz renk kanalı”ndan bilgi eklenebiliyor.
 

üstün gürültü azaltma – En son teknoloji olan “gürültü azaltma” teknolojisi ile yüksek ISO görüntülerinden şaşırtıcı, doğal görünümlü sonuçlar elde edilebiliyor. Gürültü azaltmayı görüntünün tamamına veya hedeflenen belirli alanlara uygulayabiliyoruz.
 

 

çoklu görüntülere tek-tıklama ayarlaması – Birçok görüntü ile işlem yaparken zamandan tasarruf edebiliyoruz. ön ayarları veya senkronizasyonu kullanarak bir grup içerisindeki tüm fotoğraflara pozlama ve kontrast gibi aynı geliştirme ayarları uygulayabiliyoruz.
 

Sıkı Photoshop entegrasyonu – Bir veya birden fazla fotoğraf seçip ayrıntılı, piksel düzeyinde düzenleme gerçekleştirmek için, otomatik olarak Adobe Photoshop yazılımında açarak sonuçları hemen Lightroom”da inceleyebiliyoruz.
 

Platformlar boyunca hızlı performans – Günlük görüntüleme görevlerini hızlandırıp fotoğrafları en son Mac OS ve Microsoft® Windows ® işletim sistemleri için çapraz platform 64-bit desteği ile daha hızlı işlemden geçirebiliyoruz.
 

Sezgisel ortam – Lightroom ile daha üretken ve verimli olabiliyorsunuz. Lightroom”un sezgisel ortamında ve kontrollerinde uzmanlaşmak gayet kolay olduğu için fotoğrafçılık görevlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde yerine getirmemizi sağlıyor.
 

önayarları geliştirin – En beğenilen fotoğrafları görüntülere anında uygulayarak zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor. Geliştirme ayarlarını ön ayar olarak kaydedip sadece tek bir tıklama ile herhangi bir zamanda da fotoğraflara uygulayabilmemize olanak sağlıyor.
 

Geniş görüntü yönetimi araçları – Fotoğrafları düzenlemek için bir dizi güçlü görüntü yönetimi özelliği bulunuyor. Bunları kullanarak, fotoğraflarınızı esnek sınıflandırıp, etiketleyebiliyor ve onları veri hakkında veri etiketleri ve bilgisini kullanarak kolayca bulabiliyoruz.
 

Lightroom 4, tüm dijital fotoğrafçılık araçlarını hızlı, verimli bir uygulama içerisinde bir arada sunmaktadır.
 

 

Sistem gereksinimleri

Windows
• Intel Pentium ® 4 veya AMD Athlon ® 64 işlemci
• Microsoft Windows Vista ® Service Pack 1 Service Pack 2 veya Windows 7 ile
• 2GB RAM
• 1GB boş sabit disk alanı
• 1024×768 ekran
• DVD-ROM sürücüsü
• İnternet tabanlı hizmetler için gerekli internet bağlantısı
 

Mac OS
• 64-bit desteği ile Intel işlemci Multicore
• Mac OS X v10.6.8 veya v10.7
• 2GB RAM
• 1GB boş sabit disk alanı
• 1024×768 ekran
• DVD-ROM sürücüsü
• İnternet tabanlı hizmetler için gerekli internet bağlantısı
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here