Ana sayfa Haber Adobe Lightroom fotoğraf düzenleme programının yeni güncellemesi yayınlandı

Adobe Lightroom fotoğraf düzenleme programının yeni güncellemesi yayınlandı

0

Adobe”un fotoğraf düzenleme uygulaması olan Lightroom”un Android versiyonuna yeni bir özellikle sorun çözümleri, hız geliştirmeleri ve depolama yönetimi kontrolleri eklendi. Bu güncellemeyle birlikte gelen önemli değişikliklerden bir tanesi, yenilenen Otomatik Ayarlar özelliği oldu. Söz konusu özellik resimleri, daha iyi işlem sonrası kalitesiyle ortaya çıkarmak için çok sayıda diğer düzenlenmiş resimlerle karşılaştırıyor. Otomatik Ayarlar özelliği, Adobe”un Sensei destekli nöral ağını kullanarak, on binlerce düzenlenmiş fotoğrafı tarıyor ve orijinal çekimden daha iyi bir sonuç ortaya çıkarmak için görüntünüzün üzerine önceden ayarlanmış filtreleri otomatik olarak uyguluyor. Yeni Otomatik Ayarlar Android platformu ve Lightroom Classic ile Adobe Camera Raw uygulamalarının yanında, Lightroom CC ortamına, iOS”e ve masaüstü platformlara da yayınlandı.

Android”i ele alacak olursak yeni Otomatik Ayarlar uygulamasının yanında fotoğraf düzenlemesine yapılan başka iyileştirmeler de bulunuyor. App Shortcuts (uygulama kısa yolları) adı verilen özellikle uygulamanın simgesine basarak farklı modlarda kolayca açabiliyorsunuz. Fakat bu özelliğin sadece Android 7.0 Nougat ve üzeri versiyonlardaki işletim sistemlerinde çalışacağını aklımızda bulunduralım. Adobe aynı zamanda uygulamanın depolama yönetimi özelliğinin kontrol seçeneklerine de eklemelerde bulunmuş. Bu eklemelerin başında  bir yığın yazılım açığına getirilmiş çözümler yer alıyor. Bazı Huawei cihazlarından resimlerin içe aktarılmasına engel olan bir sorun, Google Pixel 2 akıllı telefonunda gerçekleşen uygulamayla resimleri dışa aktarırken uygulamanın çökmesi sorunu gibi sorunlar, yeni güncellemeyle birlikte ortadan kalkıyor.

Lightroom”un Android versiyonu en son Ekim ayında güncellenmiş, Pixelbook, HDR desteği ve gelişmiş arama fonksiyonu eklenmişti. 

Programı Android telefonunuza aşağıdaki bağlantıdan indirebliirsiniz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here