Ana sayfa Haber Adobe”den yayıncılığa yönelik güçlü ürün yelpazesi

Adobe”den yayıncılığa yönelik güçlü ürün yelpazesi

0

Yayıncılık dünyasında Adobe uzmanlığındaki video çözümlerine geçiş devam ediyor… Şirket bu alandaki yeni ürünleri, yeni iş ortakları ve promosyonlarını IBC 2012″de duyurdu

Adobe”un yeni “birlikte çalışma video platformu” Adobe Anywhere bu fuarda görücüye çıktı ve büyük ilgiyle karşılandı. Yayıncı iş ortakları ekosistemini genişlettiğini duyuran Adobe; Chyron, Dalet, EVS ve Vizrt gibi haber ve spor yayıncılığının önde gelen medya öğesi yönetimi ve grafik tedarikçileri ile çalışarak, kullanıcıları için prodüksiyonda verimlilik artışı sağlayacağını da açıkladı.
 

Adobe ayrıca Adobe Creative Suite Production Premium uygulamalarına geçmek isteyen bireysel ve kurumsal kullanıcıları için yeni indirimler sağlayacak. Bu kampanya kapsamında Türkiye”deki kullanıcılar 5 Eylül-30 Kasım 2012 tarihleri arasında Production Premium TLP, CLP ve Enterprise Agreement ürünlerinde yüzde 30 indirimden faydalanabilecekler. Ticari müşteriler, kamu müşterileri ve eğitim müşterileri bu indirimlerden yararlanabilecek.
Adobe IBC”de ayrıca Chyron, Dalet, EVS ve Vizrt gibi haber ve spor yayıncılığının önde gelen medya öğesi yönetimi ve grafik tedarikçileri ile birlikte çalışarak, müşterileri için prodüksiyonda verimlilik artışı sağlayacağını da duyurdu.

 

 

 

Adobe Anywhere ile bulunduğunuz her yerden çalışabilirsiniz…
Adobe IBC”de birlikte çalışma iş akışı platformu olan Adobe Anywhere’i sektöre tanıtıyor. Adobe Anywhere, her türlü ağda merkezi medya ve varlık kullanımıyla Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects ve Adobe Prelude kullanıcılarının birlikte çalışmalarını mümkün kılıyor. Adobe Anywhere, görsel alanda çalışan ekipleri biraraya getirerek standart açık sistemler, ağlar ve süreçler aracılığıyla video prodüksiyonlarını etkili bir şekilde çekmelerini, kaydetmelerini, düzenlemelerini, paylaşmalarını ve tamamlamalarını imkan veriyor. çözüm sayesinde kullanıcılar mevcut donanım ve ağ altyapıları üzerinde çalışabilirken, ilave sermaye harcamıyorlar ve kaynak ihtiyacı da azalıyor. Aynı zamanda mevcut medya varlık yönetimi ve diğer iş akışı sistemleriyle birlikte kullanılabiliyor. Adobe Anywhere ile ilgili daha fazla bilgi almak için http://www.adobe.com/go/anywhere adresini ziyaret edebilirsiniz.
ABD ve Avrupa’nın önde gelen medya kuruluşları, prodüksiyon iş akışlarında Production Premium kullanıyor.

Yayıncıların ve global haber ajanslarının Premiere Pro CS6’ya geçmeye devam ettiği şu günlerde Adobe, medya sektöründe Creative Suite Production Premium ve Creative Cloud uyumluluğu için güçlü bir ivme olduğunu belirtiyor. Associated Press, Bloomberg, CNN, Grundy UFA ve Hearst Television da dahil olmak üzere ABD ve Avrupa’nın önde gelen medya kuruluşları, prodüksiyon iş akışlarının temel öğesi olarak Production Premium kullanıyor.
Adobe Yayıncı iş ortakları ekosistemini genişletiyor

Başka şirketlere ait çeşitli teknolojilerin birçok profesyonel yayın video iş akışı için kritik öneme sahip olduğunu gören Adobe, yayıncılık çözümleri iş ortakları ekosistemini genişletiyor. Adobe Creative Suite Production Premium için entegre iş akışları sağlamak amacıyla şu anda 200’ün üzerinde şirketle birlikte çalışıyor. Adobe”nin özellikle medya varlık yönetimi, depolama ve arama alanındaki yeni iş ortakları arasında şu şirketler yer alıyor: Arvato Systems, Axle Video, Cantemo, Chyron, Dalet, Deltatre, Filmpartners, FlavourSys, EVS, Miranda a Belden Brand, Nexidia, Pond5, Primestream, PROMISE Technology, Studio Network Solutions (SNS), Sienna, Softron, Square Box Systems ve Vizrt.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here