Ana sayfa İnternet Adobe”den karşı kampanya

Adobe”den karşı kampanya

0

Flash’ın üreticisi “HTML5’i seviyoruz” reklam kampanyası başlattı
 

Apple ile girdiği Flash uygulamalar çekişmesinden oldukça zaralı çıkan ve diğer teknoloji üreticilerinde de tepki alan Adobe, karşı kampanya başlattı.

Son 1 yıldır herkesin Flash’a rakip olarak gösterdiği HTML5, Apple ve Microsoft’un destek vereceğini açıklamasıyla şimdiden Adobe’yi tedirgin etmeye başladı. özellikle Apple’la girdiği soğuk savaştan sonra Microsoft, ARM, Opera gibi şirketlerden de karşıt görüş alan Adobe, son olarak Steve Jobs’ın açık mektubuyla tamamen savaşı kaybetti.

Sektörde aldığı darbelerle gittikçe güçsüz düşen Adobe, çözümü karşı bir kampanya başlatarak “Seçme özgürlünü Seviyoruz” reklamlarında buldu. Kendi internet sitesinin yanı sıra internet siteleri ve gazetelerde yayınlanan kampanyada Adobe’nin kurucuları John Warnock ve Chuch Geschke’nin açık mektubu da yayımlandı.
Açık mektupta yazılanları bir sonraki sayfadda bulabilirsiniz

 

Adobe’nin kurucuları; “Biz kullanıcıların istedikleri şeylere ulaşmak konusunda özgür olduğunu düşünüyoruz. Marka, bilgisayar, tarayıcı farketmez. Herkes istediği uygulamayı kullanmak konusunda özgür olmalı.” İki yönetici ayrıca Steve Jobs’ın açık mektubuna cevap olarak ise  Apple’ın tutumunu, web’in geleceğini sarsabilecek bir durum olarak görüyor.

Kampanya ile ilgili en ilginç not ise ‘We Love HTML5’in flash animasyon şeklinde tasarlanmış olması.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here