Ana sayfa Yazılım Adobe CS6 tüm yenilikleriyle hazır!

Adobe CS6 tüm yenilikleriyle hazır!

0

Adobe, Creative Suite 6″nın getirdiği büyük yenilikleri duyurdu. Creative Suite 6, tasarım, web ve video profesyonelleri için cok önemli değişiklikler sunuyor

CS6 uygulaması ve dört Creative Suite (Adobe Creative Suite 6 Design & Web Premium, Adobe Creative Suite 6 Design Standard, Adobe Creative Suite 6 Production Premium ve Adobe Creative Suite 6 Master Collection) için güçlü yeni sürümler, Adobe”nin yaratıcı pazarlarda devam eden yenilikçiliğini gösteriyor. Tasarımcıların kod yazmadan HTML5 web siteleri oluşturmasını sağlayan yepyeni bir uygulama olan Adobe Muse aracı da duyurulan yenilikler arasında…
 

CS6 tarasımcılar dinlenerek geliştirildi

Adobe Photoshop CS6, InDesign CS6 ve Illustrator CS6 uygulamalarındaki performans ve iş akışı iyileştirmeleri; baskı, web ve mobil projelerinde önemli zaman tasarrufu elde edilmesini sağlayacak.
 

o Tasarımcılar, Photoshop CS6 uygulamasında Adobe Mercury Graphics Engine tarafından çalıştırılan ve Liquify, Puppet Warp, Transform ve Lighting Effects gibi gerekli düzenleme araçlarını da kapsayan, anında gösterime yakın hızdaki sonuca olanak tanıyan inanılmaz performansı yaşayacaklar.

o Adobe, gelişmiş yeni İçeriğe Duyarlı Düzeltme ve İçeriğe Duyarlı Taşıma özellikleriyle Photoshop”un benzersiz İçeriğe Duyarlı işlevlerini daha da zenginleştirdi.

o Illustrator CS6 artık, yeni Görüntü İzleme Altyapısı, Desen Oluşturma ve Gradyan Dokunuş özelliklerini de kapsayan yepyeni ve modern bir arayüze sahip. Mercury performans sistemi, Mac OS ve Windows için 64 bit desteğini de kapsayan hızı ve dengeyi sağlıyor.

o InDesign CS6 ise yeni Adaptif Tasarım Araçları (Alternatif Yerleşim, Sıvı Yerleşimi, İçerik Toplama Araçları ve Bağlantılı İçerik) sayesinde yayımlama, tek bir içerik setinden alınan birden çok yerleşim düzeni oluşturmayı kolaylaştırmada hala parlayan bir yıldız olmayı sürdürüyor.

o Radikal yenilikleri ile dikkat çeken yepyeni bir uygulama olan Adobe Muse, tasarımcılara kod yazmadan HTML5 web sitesi oluşturmaya ve yayımlamaya olanak tanıyor.
 

 

 

 


Adobe sunduğu HTML5 aracı ile web profesyonellerine çifte kolaylık sağlıyor

Yenilikçi yeni iş akışları ve Adobe araçları arasında sunulan eş özellikler, günümüz web tasarımcılarının, geliştiricilerinin ve interaktif ortam yaratıcılarının yaratma sürecini kolaylaştırıyor.
 

o Web profesyonelleri, Adobe Edge Preview ile oluşturulan HTML5 animasyonlarını Dreamweaver projelerine rahatça ekleyebilecek, bu da HTML5 web standardındaki araç üretimi açısından Adobe’nin tartışmasız sektör liderliğini sağlamlaştıracak.

o Dreamweaver CS6, sıvı kafes yerleşimleri oluşturma özelliğiyle telefon, tablet ve masaüstü için manuel olarak ayrı ayrı CSS tabanlı arayüz oluşturma ve yapılandırma işini ortadan kaldırarak, tepkisel web tasarımı yapma zorluğunun üstesinden geliyor.

o Adobe’nin kısa süre önce piyasaya çıkan PhoneGap Build hizmetiyle bütünleşik çalışması sayesinde Dreamweaver CS6, web profesyonelinin beceri setinin eksiksiz olmasına yardımcı oluyor ve çoklu platformlarda yerel mobil uygulamalar oluşturulmasına da olanak sağlıyor.

o Flash Professional CS6 kullanıcıları, Flash Professional Toolkit for CreateJS kullanarak kolayca çeviri yapabiliyor ve becerilerini HTML5 ortamına aktarabilecek. Flash Professional CS6, tasarımcılara ayrıca heyecanlı ve etkileyici oyun deneyimi oluşturmada da yardım ediyor. Yapılan iyileştirmeler, iş akışlarını ve performansı geliştiren hareketli katmanlar oluşturma olanağı da sunuyor.

o En yeni Adobe Flash Player ve AIR yayın süresini destekleyen standart yerel uzantılar ile yeni ambalaj seçenekleri, uygulamanın Android ve iOS cihazlarına teslimini yaygınlaştırıyor ve kolaylaştırıyor.
 

 

 


Production Premium CS6 video yaratıcılığının sınırlarını zorluyor

 

önemli performans iyileştirmelerini içeren ve video düzenleyicileri için yine kendileri tarafından yeniden tasarlanan Adobe Creative Suite 6 Production Premium içindeki araçlar, profesyonel videoda yeni bir standart belirliyor.
 

o Düzinelerce yeni özellik içeren Adobe Premiere Pro CS6, sunduğu yeni ve şık düzenleme ortamıyla her türlü profesyonel video iş akışının merkezi haline geliyor. Güçlü Adobe Mercury Playback Engine, artık MacBook Pro”lardaki OpenCL özelliğini destekliyor.

o Son 10 yıldaki en önemli After Effects sürümü olan After Effects CS6, her zamankinden daha hızlı ve daha esnek. Global Performance Cache özelliğiyle önizlemeler kaydediliyor ve kullanıma hazır durumda, projeler arasında gidip gelme süresi artık çok kısa hale geliyor.

o Production Premium içine yeni eklenen Adobe Prelude CS6, günlük oluşturmayı ve üretim sonrasının yorucu iş akışlarını kolaylaştırıyor; Adobe SpeedGrade de, film tamamlama ve renklendirme konusunda güçlü son işlem araçları sunuyor.

o Adobe Audition CS6, sesle ilgili üretim sonrası işlemleri hızlandırıyor: gerçek zamanlı klip uzatma özelliği klipleri belirli bir kalıba uydurmada kolaylık sağlıyor; Automatic Speech Alignment (Konuşmayı Otomatik Ayırma) özelliği de otomatik konuşma analizlerinde yeni ve güçlü bir altyapı sunuyor.

o Yeni bir üçüncü parti donanım entegrasyon API’sı olan Adobe Mercury Transmit; AJA, Blackmagic Design ve Matrox gibi üçüncü parti kartlarla video izleme yayınının doğrudan Mercury Playback Engine altyapısına bağlanmasına olanak tanıyor.
 

Adobe ayrıca, yaratıcı çalışmaları oluşturmak, paylaşmak ve sunmak için merkezi bir konum sağlayarak dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı alanlarda çalışan kişiler için oyunun kurallarını tamamıyla değiştirecek yepyeni bir araç ve hizmet sağlama yöntemi olan Adobe Creative Cloud’u belirli ülkelerde piyasaya sundu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here