Ana sayfa Yazılım Adobe Creative Suite 6 Production Premium

Adobe Creative Suite 6 Production Premium

0

Limitsiz hayal gücü, kesintisiz yaratıcılık

Modern dünyada yaratıcılık sadece durağan görüntülerle değil, ondan çok daha değerli olarak hareketli görüntülerle de değer kazanıyor. özellikle son yılların gözde sektörlerinden dijital yaratıcılıkla ilgilenen tüm kullanıcılar artık sadece sabit bir görüntü üzerinde değil hareketli görüntüler ve videolarla da ilgileniyorlar.

çok kısa bir süre öncesine kadar video prodüksiyon ve post prodüksiyon işlemleri çok yüksek maliyetlere sahip kişisel bilgisayar sistemleri ve yüksek konfigürasyonlar isteyen sistemlerle gerçekleştirilen “pahalı” işlemlerdi. Ancak Adobe Creative Suite 6 Production Premium bünyesindeki uygulamalarla artık her bilgisayar bir video prodüksiyon stüdyosuna dönüşüyor. İşte Adobe Creative Suite 6 Production Premium”un çıkış noktalarından biri de bu ulaşılabilirlik kolaylığı. Paket içeriği, hayal gücünün şu ana kadar hiç olmadığı ölçüde kolaylıkla gerçeğe dönüştürülmesine olanak sağlayan programları kapsıyor.
 

Adobe Creative Suite 6

Adobe Creative Suite CS6 Production Premium İçeriği
Adobe Creative Suite 6 Production Premium yazılımı amatör veya profesyonel tüm hareketli görüntüler ve görsel materyallere yönelik tüm tasarımları kolaylıkla yapabileceğiniz bir programlar bütünü olarak tanımlanabilir. Adobe Creative Suite 6 Production Premium, sırasıyla Adobe Premiere Pro CS6, After Effects CS6, Adobe Photoshop CS6 Extended, Adobe Audition CS6, SpeedGrade CS6, Prelude CS6, Adobe Illustrator CS6 programlarına ilaveten Encore CS6, Media Encoder CS6, Bridge CS6 ve Adobe Media Encoder CS6″yı da barındırıyor. Paket içerisinde bulunan Adobe Photoshop Extended ve Illustrator yazılımlarında sunulan yerel 64 bit desteğiyle sayısız katmana sahip kompleks dosyalar üzerinde dahi hiç zorlanmadan çalışabilirsiniz.

 

Hayal Gücü… Her Karede…
64 bit desteğinin yanında, Adobe Creative Suite CS 6 Production Premium içerisinde yer alan ve geçtiğimiz aylarda bu sayfalarda ayrıntılarıyla yer verdiğimiz Adobe Photoshop CS6 Extended ve Adobe Illustrator CS6″nın sahip olduğu yeni performans motorları sayesinde dokümanlarınız üzerinde çok daha hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Ayrıca Adobe Premiere Pro”da yer alan yepyeni özellikler ile, yazılımın sınırlarının nerelere kadar varabileceğini deneyimlemek muhteşem. Hareketli görüntü düzenleme ve post prodüksiyonu alanında giderek sektör standardı haline gelen yazılımın aşağıda ayrıntılarıyla değineceğimiz bu yeni özelliklerini CS6 sürümü ile deneyimlemek mümkün.

Dünyaca ünlü Hollywood yönetmenlerinden bazılarının da vazgeçilmezleri arasında yer alan Adobe Creative Suite Production Premium, sektörün vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Son zamanlarda büyük prodüksiyon bütçeleri ile beraber yüksek gişe başarıları da sağlayan “The Social Network” (David Fincher) ve “Avatar” (James Cameron) gibi filmlerde de prodüksiyon ekibi tarafından kullanılan paket, sadece bu özelliği ile de birçok amatör ve/veya profesyonel kullanıcının da ilgisini çekiyor.
 

Adobe Premiere Pro”daki 64 bit desteği ile çok daha güçlü hale gelen Mercury Playback Engine, hem güçlü masaüstü bilgisayarlarda, hem de daha mütevazi taşınabilir bilgisayarlarda etkileyici bir performans sunuyor. öte yandan Adobe Premiere Pro CS6″nın yeni gelen MacBook Pro”lardaki OpenCL destekleyen işlemcilerle olan uyumu da performans artışına ekstra bir katkı sunuyor. Adobe Premiere Pro”nun yenilenen kullanıcı ara yüzü ise, hayal gücünü çok daha hızlı ve etkin gerçekleştirebilmek için kullanıcılara yardımcı olmaya hazır. Kişiselleştirilebilir panel görünümleri, transport kontrolleri, ses panelleri ve diğer yeniliklerle Premiere Pro hiç olmadığı kadar basit görünümlü fakat komplike yetilere sahip bir uygulama.

 

Adobe Entegrasyonu İle Production Premium çok Daha Güçlü
Adobe Production Premium içerisindeki tüm programların 64-bit desteği ile çalışması, veri kaybını önleyecek dosya sistemi desteklemeleri ve gerçek zamanlı çalışmayı kolaylaştıracak Dynamic Link özelliği, hayal gücünüzdeki görüntülerin gerçeğe dönüşmesini kolaylaştıracak. Bu yepyeni özelliklere biraz daha yakından bakmak gerekirse,


Dynamic Link

Artık, Dynamic Link teknolojisi ile Adobe Premiere Pro, Adobe Encore veya Adobe After Effects üzerindeki tasarımlarınız için orta seviye render almanıza gerek yok.

Klip, Zamanlama Ve Sekans Paylaşımı
Artık Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects arasında görüntü kliplerini, zamanlamalarını ve sekanslarını sadece sürükle bırak yöntemiyle paylaşabilirsiniz.
 


Grup Klip Transferi

Adobe Premiere Pro”dan Adobe After Effects”e tek bir komut ile sekans transferi yapmak mümkün. Dynamic Link özelliği her transfer edilen kliplere ait komutları hafızasında tutarak size ekstra zaman kazandırıyor.

Adobe Premiere Pro”daki Photoshop Sesleri
Artık Adobe Premiere Pro içerisinde kolaylıkla ve hızlıca bir Adobe Photoshop dosyası yaratabilirsiniz. Yaratacağınız yeni dosya otomatik olarak hali hazırdaki Adobe Premiere Pro dosyasının boyutlarına eşitleniyor.
 

 

Adobe Audition İçindeki Ses Düzenlemeleri
Adobe Premiere Pro içerisinde çalıştığınız bir dosyaya ait sesleri daha ayrıntılı düzenlemek ve çok daha dramatik olmasını sağlamak adına yine Production Premium paketi içerisindeki Adobe Audition”ı kullanabilirsiniz. Adobe Audition bünyesinde seslerin arkasındaki dip gürültüleri temizlemek, oktavlarını değiştirmek, özel efektlerle birlikte başka sesler de katmak gibi yaratıcılığı körükleyen müdahaleler yapmak mümkün.
 

Encore”daki Bölüm İşaretleri
Adobe Premiere Pro”daki projenizin arzu ettiğiniz bir yerine kolaylıkla yerleştirebileceğiniz bir bölüm seperatörünü tek bir tıklama ile Adobe Encore”a da atayabilir, seperatörün her iki uygulama tarafından da algılanmasını sağlayabilirsiniz.
 


Sürükle-Bırak Editleme

Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects üzerinde dosyalarınızı sadece sürükle bırak yöntemiyle Adobe Media Encoder”a aktarabilirsiniz. üstelik bunu yaparken projeleriniz üzerinde kesintisiz çalışmaya devam
edebilirsiniz.

Interaktif DVD Menüleri
Adobe After Effects kullanarak, Adobe Encore”un da algılayacağı bölümler yaratabilirsiniz. çalışmalarınızı H.264 veya MPEG-2 uzantılı dosyalar olarak kaydedebilirsiniz.
 

Adobe Illustrator Vektörlerini Hareket Düzlemi Olarak Algılamak
Adobe Illustrator”da oluşturduğunuz vektörel bir görseli Adobe After Effects”teki projenize hareket düzlemi olarak algılatabilirsiniz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here