Ana sayfa Haber Adobe, Connect 8’i duyurdu

Adobe, Connect 8’i duyurdu

0
Adobe Systems bugün, etkili ve ilgi çekici web toplantıları, çevrimiçi eğitim ve kurslar etkinliğini mümkün kılan web konferans çözümünün önemli bir güncellemesi olan Adobe Connect 8 yazılımını duyurdu.

Yaygın bir şekilde kullanılan Adobe Flash Player yazılımına dayalı son sürüm, toplantılara kolay ve güvenilir erişim özelliğini korurken, dünya çapındaki kuruluşlara ve kamu kurumlarına zengin sanal toplantı aktivitelerini birçok cihaz üzerinden deneyimleme imkanı sunuyor.

 

 

Wainhouse Research Kıdemli Analisti Andy Nilssen “Web konferansını, günlük kullanım için temel bir işbirliği teknolojisi olarak benimseyenlerin sayısının hızlı bir şekilde arttığını görüyoruz” dedi ve ekledi “Ayrıca kuruluşların kendi web konferans çözümleri için beklentilerini artırdıklarını da görüyoruz. Bu kuruluşlar, sayısız ve farklı kullanım şekillerine olanak sağlamak, yeni işlevlerle çözüm yeteneklerini kolayca genişletmek, video konferans odası sistemleri gibi mevcut altyapılara entegre olmak ve geniş bir mobil cihaz yelpazesi vasıtasıyla, toplantı erişimini artırmak için günlük toplantı ve seminerlerin ötesine geçmek niyetindeler. Bunların tamamını, toplantı katılımcılarına büyük bir kullanıcı deneyimi sağlayarak da yapmayı istiyorlar.”
 

Adobe Connect 8 uygulamasının önemli yeni özellikleri arasında daha fazla kullanılabilirlik için basitleştirilmiş bir ara yüz, fikirleri daha özgürce paylaşmak için genişletilmiş ve daha esnek işbirliği yetenekleri ve daha zengin multimedya deneyimleri için gelişmiş ses ve video entegrasyonu bulunmaktadır. Ayrıca, Adobe Connect 8 daha fazla genişletilebilirlik için bir yazılım geliştirme kiti (SDK), daha kolay toplantı yönetimi için Adobe AIR® runtime uygulamasına dayalı yeni ve opsiyonel bir masaüstü istemci, erişim ve verimi arttırmak için de bir dizi mobil cihaza destek sunmaktadır.

 

 

Yeni özellikler ve Faydalar

· Sunumcular, toplantı sahipleri ve katılımcıların özelliklere daha kolay erişimini sağlayarak, toplantı odası ara yüzlerinin daha kolay, gerçek zamanlı ayarlanmasını sağlayan, sezgisel kullanıcı ara yüzü.
 

· İşbirliğini kolaylaştırmak için paylaşım, sohbet, video, notlar, Q & A, beyaz tahta ve diğer işlevsel “pod”lar için iyileştirmeler.
 

· Müşterilerin herhangi bir konferans sağlayıcısından bir Adobe Connect odasına ses iletmelerine olanak tanıyan ve katılımcılar arasında hem VoIP hem de telefon sesi üzerinden çift-yönlü iletişim sağlayan çift-yönlü Universal Voice ses sağlayıcısı ilavesi.
 

· Adobe Connect uygulamasının mevcut video konferans sistemleriyle, toplantı düzenleyicilerinin canlı ses ve video yayını akışlarını doğrudan bir Adobe Connect odasına getirmelerini sağlayan entegrasyonu.
 

· Adobe Flex, Adobe Flash ve Adobe ActionScript 3 için destek ile birlikte gelişmiş işbirliği yazılımı geliştirme kiti (SDK). Bu SDK, geliştiricilerin özel “pod”lar oluşturmalarına veya Adobe Connect uygulamasını diğer sistemlerle entegre etmelerine olanak tanır.
 

· Adobe AIR uygulamasına dayalı Adobe Connect Desktop uygulaması, kullanıcıların toplantıları masa üstünden düzenlemelerine ve yönetmelerine imkân tanır. İsteğe bağlı uygulama ayrıca, kullanıcıların çevrimdışı olarak izlemeleri için kayıtlı oturumları indirmelerine de olanak tanır.
 

· Adobe Connect Mobile katılımcıların toplantıları mobil cihazlarda izlemesine olanak sağlar. Adobe Connect Mobile uygulaması Apple iPhone, iPad, Google Android ve Adobe Flash teknolojisinin etkin olduğu diğer mobil cihazlar üzerinde çalışır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here