Ana sayfa Mobil Adobe AIR desteği ile Flash Android”te

Adobe AIR desteği ile Flash Android”te

0

Flash Player 10.1 yılın ilk yarısında geliyor

Teknolojide yakınsama her zaman önemli bir konu olmuştur. Mobil Dünya Kongresi”nde bu seneki en önemli konulardan bir tanesi de mobil uygulamaların birbirine yakınsaması, yani bir mobil uygulamanın işletim sisteminden bağımsız şekilde her ortamda çalışabilmesi oldu. 24 mobil telekom operatörü bir araya gelerek bunun adımını attılar, ancak Adobe”nin bu topluluğa verecek bir cevabı var. Şirkete göre kullanıcıların telefonlarına AIR yüklemesi herşeye yeter.
 
 
Mobil tarayıcı dışında ve birden fazla işletim sisteminde çalışan zengin özellikli uygulama ekosistemi yaratmak isteyen Adobe, AIR”i bu amaç için önemli bir araç olarak görüyor. AIR desteğinin Android platformunda da sunulmaya başlaması bu yolda atılmış önemli bir adım sayılabilir.

Ayrıca Android bu yılın ilk yarısının sonuna kadar Flash Player 10.1′i de desteklemiş olacak. Android”le birlikte WebOS, Symbian, Windows Mobile ve BlackBerry cihazları da Flash Player 10.1 ile çalışabilir hale gelecek. Bu listede kimin eksik olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak Reuters”in haberine göre Adobe Apple”ın eninde sonunda piyasadan gelen baskılar karşısında yenik düşeceğine ve eğlenceye katılacağına inanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here