Ana sayfa Haber Adobe 30. yaşını kutladı

Adobe 30. yaşını kutladı

0

Dijital pazarlama ve dijital ortam çözümleri alanlarında dünya çapında lider firma Adobe, 30. Yaşını kutladı

Sunduğu çözümlerle müşterilerinin tüm kanal ve ekranlarda dijital içerik oluşturmasına, bu içerikleri yönetmesine, inceleme sine ve en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olan Adobe, “dijital deneyimler yoluyla dünyayı değiştirme vizyonuyla” geleceğe de emin adımlarla yürüyor.
 

Adobe, 1982″nin Aralık ayında John Warnock ve Chuck Geschke tarafından kuruldu. Warnock”un ve Geschke”nin kurduğu küçük çaplı yazılımevi bugün artık dünyanın dört bir yayında alanının en önemli markasını olarak tanınan büyük bir teknoloji devine dönüştü. Merkezi ABD”nin California eyaletinde San Jose”de bulunan Adobe, dünya çapında 11 bine yaklaşan çalışan sayısına sahip. Şu anda gelirlerinin yarısından çoğunun ABD dışından elde eden Adobe”nin bu yönü de şirketin artık bir dünya markası olduğunun en önemli göstergelerinden biri. Adobe”nin ürünleri aynı zamanda birçok dünya diline de uyarlanmış durumda ve dünyanın dört bir yanında kreatif profesyoneller ve bilgi çalışanları tarafından kullanılıyor.
 

Adobe Türkiye”de de 2008 yılından bu yana kendi ofisiyle ve alanında uzman ekibiyle birlikte pazarda faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Adobe Türkiye ofisi; 2008″de 3 kişi olarak başladığı yolculuğu bugün hepsi alanının en yetkin isimlerinden olan 15 kişilik ekibiyle sürdürüyor. Adobe”nin 30. yaşını kutlamasıyla ilgili konuşan Adobe Akdeniz ülkeleri Bölge Müdürü Tolunay Tomruk, “Adobe olarak 30. Yılımızı kutlamaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Bu 30 yıl zarfında Adobe, sunduğu çözümlerle her zaman standartları oluşturmuş ve zamanında yaptığı hamlelerle de sektörün standartlarını her zaman bir adım öne taşımıştır” derken, şunları söyledi: “Dijital teknolojilerle sürekli ve hızla dönüşen dünyamızda, Adobe kullanıcılarını bu yeni dünyaya en iyi şekilde hazırlıyor. Adobe olarak son yıllarda dijital yayıncılık ve tasarım alanından marka gücümüzü genişleterek dijital pazarlama çözümlerini de sunacak şekilde kendimizi yeniden tanımladık. Forrester”in 2012 araştırmasına göre şu an dijital pazarlama çözümlerinde de lider konumdayız. Şu anda Adobe içeriğin üretilip, dağıtılması, analizi ve paraya çevrilmesi döngüsünü uçtan uca sağlayan bir teknoloji sağlayıcısı olarak tekiz. Adobe olarak pazardaki öncü ve farklı konumumuzu geleceğe ve daha nice 30 yıllara taşımak istiyoruz. 2008 yılından bu yana Türkiye ofisiyle birlikte yerel pazarda güçlenen konumumuz da artarak devam edecektir”.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here