Ana sayfa Haber Adım adım 5G”ye: KPN Qualcomm ve Ericsson”dan yeni IoT testleri

Adım adım 5G”ye: KPN Qualcomm ve Ericsson”dan yeni IoT testleri

0

Hollandalı telekomünikasyon firması KPN, Qualcomm ve Ericsson, LTE teknolojileri çerçevesinde Nesnelerin İnterneti için yeni bir kategori test etmeye başladılar. Avrupa’daki ilk testler bugün itibariyle başladı. 

Testte Qualcomm Technologies’in Ericsson altyapısı üzerine inşa edilmiş MDM9206 LTE IoT modemi kullanıldı. Söz konusu MDM9206 modem, IoT içerisinde yer alan yeni iş fırsatları genelinde, cihaz üreticilerinin düşük veri oranı IoT uygulamalar için hücresel bağlantıyı yönlendirmesini uygun maliyetler ile mümkün hale getiriyor. Bu iş fırsatları içerisinde akıllı enerji ve ölçüm, bina güvenliği, altyapı, endüstriyel kontrol ve otomasyon, perakende satış noktası, demirbaş takibi, sağlık, aydınlatma ve pazarlama sonrası telematik gibi alanlar bulunuyor.
 
Qualcomm Avrupa’nın İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Roberto Di Pietro konuyla ilgili açıklaması ise şu şekildedir:
“Qualcomm Technologies olarak KPN ve Ericsson ile birlikte bu projede yer alıyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz. MDM9206 modem, yeni nesil IoT ürün ve servisleri için bir önceki nesle kıyasla daha fazla pil ömrü, düşük maliyet, düşük güç, düşük genişbant ve daha geniş kapsama alanı sunan yeni nesil LTE ticari cihazları desteklemek için tasarlanmış ürün ailesinin bir parçasıdır.”
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here