Ana sayfa Yazılım adidas fitness uygulaması Runtastic”i satın aldı.

adidas fitness uygulaması Runtastic”i satın aldı.

0

adidas Group, Runtastic GmbH“nin hisselerini 220 milyon Euro”ya satın aldı. Group”un stratejik iş planı “Creating the New”(Yeniyi Yaratmak) ile aynı doğrultuda olan bu satın alma, adidas Group’un tüm seviyelerdeki sporcuların sporun gücünü hayatlarında kullanmalarına olanak sağlamak ve ilham vermek konusundaki stratejisini güçlendiriyor. Runtastic’in, her bireyin onları daha uzun ve daha mutlu bir yaşama götürecek olan bilinçli ve aktif yaşam tarzını benimsemesi yönündeki 2020 vizyonu da adidas Group”un sporun birleştirici gücünün farkında, dijital ve verilere odaklı mükemmel bir ortak bulmuş olduğu anlamına geliyor.

 

adidas sektörde veri analitiklerini sporculara detaylı bir şekilde ulaştıran ilk marka oldu. Uzun yıllardır sürekli olarak spor bilimine, sensör ve giyilebilir teknolojilere, dijital iletişim platformlarına yatırım yapan adidas, teknoloji aracılığı ile sporda yenilikler yaratarak oyunu değiştiriyor. adidas”ın dijital destekli eşsiz ürün çeşitliliği arasında; toplar, bileklikler, tekstil ürünleri, ayakkabılar, web ve telefon uygulamaları yer alıyor. adidas spor şirketleri arasında spor ve fitness ürünü çeşitliliği ile profesyonel sporculardan dünya rekoru sahiplerine, üniversite takımlarından çocuk jimnastik sınıflarına kadar her seviyedeki sporcuların fizyolojisi ve hareket kabiliyeti ile ilgili en kapsamlı verileri sağlıyor.

 

Runtastic ve adidas Group’un güçlerini birleştirilmesi, adidas Group”u spor konusundaki bilgisini ortaya koyabilmesi için üst sıraya taşıyor. Runtastic’in hızlı, dinamik ve yüksek enerjisi, sporu ilham verici kılmayı ve herkesin yaşamının bir parçası haline getirmeyi amaçlayan ortak vizyona ulaşmak için adidas Group’u hızlandıracak. Birçok oyuncunun bulunduğu ve hızla değişen sektörde, yankı uyandıracak ve net bir şekilde göze çarpacak alışılmışın dışında spor deneyimleri yaratacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here