Ana sayfa Mobil ADATA XPG microSD kartlar mobil oyuncular için 512GB sunuyor

ADATA XPG microSD kartlar mobil oyuncular için 512GB sunuyor

0
adata xpg 512gb

ADATA, depolama sektöründen tanıdık olduğumuz bir isim, diğer firmalar gibi 512GB microSD kart alanına giriş yaptı. XPG serisi oyunculara yönelik hafıza kartlarını yenileyen firma 128GB, 256GB ve 512GB depolama kapasitelerini sunuyor. Fiyatlar ve piyasadaki stok doğal olarak ülkeden ülkeye değişecek.

Firma bu yeni seri kartlarını sadece akıllı telefonlarda değil mobil oyun konsolları (Nintendo Switch), mobil VR gözlükleri ve diğer taşınabilir cihazlarda da kullanılabilir olarak görüyor.

ADATA XPG microSD kartlar Uygulama Performansı Sınıf 1 (A1) sertifikasına sahip. Bu sertifika ile ürünler 1.500/500 IOPS okuma/yazma hızları sunuyor. Bu değerler giriş için bir karta uygun olsa da Lexar’ın 512GB’lık hafıza kartları A2 sertifikasıyla 4.000/2.000 IOPS gibi değerler sunuyor.

adata xpg microsd

Sıralı okuma/yazma hızları UHS-1 Class 3 şeklinde bandrollenmiş ürün, en az 30MB/s en fazla 85MB/s yazma hızlarına ulaşıyor. Okuma hızı ise 100MB/s civarlarında. Özellikle yazma değerleri 4K video kaydı için son derece kritik.

ADATA XPG microSD kartların ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Buna bağlı olarak fiyatlar da herhangi bir ülke için açıklanmış değil.


Kaynak: XPG

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here