Ana sayfa Donanım Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Twitter açıklaması geldi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Twitter açıklaması geldi

0

Bekir Bozdağ; “Anayasa Mahkemesi”nin verdiği karar, TİB“in yaptığı uygulamanın ifade hürriyetiyle ilgili olduğunu ve ihlal olduğunu tespit eden ve bu çerçevede yapılan uygulamanın kaldırılmasını öngören bir karardır. TİB daha önce mahkemelerin verdiği kararların uygulanmasını Twitter“dan istedi. Ama Twitter bu mahkeme kararlarını uygulamadı. Twitter, Türkiye”nin hukukunu tanımayan bir aymazlık içerisinde. ABD”de, Almanya”da bir mahkeme karar verdiğinde bu karara hemen uyuyor.

 

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

 

Ama Türkiye”nin mahkemeleri karar verdiği zaman, Twitter bu kararların gereğini yerine getirmedi. İnsanlar, kendileri adına sahte hesaplar açıldığını iddia ediyorlar, kişilik haklarının, özel hayatlarının yok edildiğini iddia ediyorlar ve mahkemelere gidiyorlar. Mahkemeler, lehlerine karar veriyor ama bu kararı uygulayamıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Anayasa Mahkemesi”nin kararının bağlayıcı olduğunu kaydeden Bozdağ, “Birileri “Türkiye, Güney Kore”nin bulunduğu lige düştü” değerlendirmesi yaparken, öte yandan Türkiye”yi aşağılayan, Türkiye”yi küçümseyen bu hukuk tanımaz yaklaşımı eleştirmekten de kaçındı. Ben beklerdim ki, TİB“i eleştirirken, Twitter“ı da insan haklarını korumayan yaklaşımından dolayı eleştirsinler. “ABD”deki mahkeme kararlarını uygularken, Türkiye”deki mahkeme kararlarını niye uygulamıyorsun” diye bir eleştiri yapmaları lazım. Ama maalesef, hükümet karşıtlığı nedeniyle, hep beraber AK Parti”nin üzerine saldırdılar. Ama Hükümetin ve TİB”in yaptığı şey bu ülkenin haysiyetini korumaktır.

 

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

 

 

 

Twitter, mahkeme kararlarına uyarsa niye kapatalım? Twitter, verilen kararları, Türkiye”nin egemenlik haklarını tanımazsa, Türkiye de mahkeme kararlarını, hukuku tanıtan bir adım atar. Anayasa Mahkemesi verdiği bu kararla, yasağın ifade özgürlüğüne aykırı olduğunu söyledi. Mahkeme kararı bağlayıcıdır. Elbette bu mahkeme kararını ilgili kurumlar yerine getirecektir. Anayasa Mahkemesi”nin kararı en kısa zamanda yerine getirilmelidir” şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here