Ana sayfa Haber Acil Durum Uyarıları Artık Netflix ve Spotify Üzerinden de Paylaşılacak!

Acil Durum Uyarıları Artık Netflix ve Spotify Üzerinden de Paylaşılacak!

1

Bir acil durum meydana geliyor, füzeler ya da başka korkunç bir şey. Telefonunuz uyarılar vermeye başlıyor fakat evin diğer ucunda. Televizyonda uyarı çıkıyor fakat siz Netflix’te, Hulu’da ya da benzeri bir sistemde en sevdiğiniz dizinin tadını çıkarıyorsunuz. Geçmiş olsun.

Sizce bu her geçen gün daha fazla ekran süremizi alan hizmetler, acil durum uyarılarını göstermeli mi?

ABD’nin Hawaii ve South Dakota eyaletlerindeki senatörler tam olarak böyle düşünüyor. “Reliable Emergency Alert Distribution Improvement (Güvenilir Acil Durum Uyarı Dağıtımı), READI” hareketi. Senatörlerin tavsiyesine göre insanların hayatlarında ciddi bir yer sahibi olan bu ortam yayını hizmetlerinde acil durum uyarıları gösterilmeli. Netflix ya da Spotify gibi uygulamalar, merkezden bir acil durum uyarısı aldığında bunu tüm kullanıcılarına sunmalı ve durumdan haberdar etmeli.

Acil durum uyarılarının bu platformlardan kullanıcılara ulaştırılması her ne kadar güzel görünse de hala kafaları kurcalayan birkaç nokta var. Bunlardan ilki, yazılımlarda meydana gelebilecek bir hata. Küçücük bir yanlışlığın etkisiyle ülkelerin yarısına bir anda gönderilebilecek bir acil durum uyarısı, herkesi sokağa dökerek olmayan bir problemden kaçmalarına sebep olabilir. Eğer Amerikalı senatörler bu hizmetin uygulamaya konulmasını istiyorlarsa gerçekten taş gibi bir sistem önerisi sunmalılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here