Açık dünya oyunu Anthem’in ilk oynanış videosu yayınlandı!

Anthem ile yeni bir Iron Man simülatörüne hazır olun!

1

Şuan devam eden E3 kapsamında BioWare stüdyolarının Destiny oyununa yanıtı olarak tanıtılan Anthem, dört dakikalık bir oynanış videosuyla izleyicileri büyülemeyi başardı.

Şubat 2019’da çıkacak olan oyun, insanlığın gelecekte güvenlikli şehirlerde yaşadığı zamanları konu alıyor.

Bu korunaklı şehirlerin koruyucuları, freelancerlar, Javelin adı verilen ve aslında bir çeşit Iron Man zırhı olan savaş kıyafetlerini kuşanarak doğaya çıkıyorlar. Şehirlerin dışında kol gezen canavarlara karşı bir ekip olarak savaşmanın oyunun özünde olduğunu anladığımız bu kısa video, atmosfer ve oyun mekaniği anlamında önemli detaylar veriyor.

Oyunun tamamında takım ilişkisinin önemi vurgulanıyor gibi görünüyor çünkü her Javelin’in özelliği farklı ve ekip içerisinde farkları sayesinde birbirlerini tamamlıyorlar. Video içerisinde öncelikle tankımsı bir birim, kalkanını çıkararak mayınları temizlerken daha sonra bir diğer birim silahıyla bir grup düşmanı donduruyor. Donmuş düşmanlara başka bir birim roketleriyle karşılık veriyor ve verimli bir savaş yaşanmış oluyor. Videoda küçük ekibin bazı büyük canavarlarla savaşamadığı ve direkt olarak yanlarından geçtikleri de görülüyor.

BioWare tarafından yapılan bilgilendirmeye göre oyun çok oyunculu deneyim ile tek kişiliği birleştirmek için şehirlerin içerisinde çok fazla görev sunuyor. Dış dünyaya da videodaki gibi açılacağımız oyun çıktığında nasıl olacak hep birlikte göreceğiz.

Ve, küçük bir detay, artık ganimet kutusu yok!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here