Ana sayfa Donanım Acer Swift Hiç Olmadığı Kadar İnce ve Hafif!

Acer Swift Hiç Olmadığı Kadar İnce ve Hafif!

0

Acer, belki de konu taşınabilirlik olduğunda aklımıza ilk gelen dizüstü bilgisayarları yapan üretici. Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2018 etkinliğinde tanıttıkları son cihaz da bunu destekliyor. Acer halihazırda oldukça hafif bir model olan Swift 5‘e sahip ancak, daha geniş bir ekrana sahip olan son model bir cihazla karşımıza çıkan Acer, zaten kendisine ait olan “Dünyanın en hafif 15 inç dizüstü bilgisayarı” ünvanını elinde tutmaya devam ediyor.

Teknik olarak 1080p dokunmatik ekranlar biraz daha büyük, toplamda yaklaşık 15.6 inç. Bu noktada asıl farkı dar kenarlar ve magnezyum, lityum ve alüminyumdan oluşan gövde yapıyor. Tüm bunlar bir araya gelince elimizde 1 kilogramın altında (990 gram) bir cihaz oluyor.

İlgili Haber: Acer ProDesigner BM270, HDR Kalitesi ve 1.000 Nit Parlaklığıyla Cepleri Deliyor!

Yeni 15 inç model karşımıza 8. jenerasyon Core i5 veya i7 işlemciler, 8 veya 16GB’lık RAM, 1TB’a kadar SSD ve Intel UHD Graphics 630 ekran kartıyla çıkacak. Zaten piyasada olan ve oldukça tutulan 14 inçlik modeller de en yeni Intel işlemcilerle güncellenecek. Yeni 15 inç Swift 5, Avrupa’da 1,099 Euro’dan başlayan fiyatlarla Kasım ayında satışa çıkacak. Amerika’da ise fiyat 1,100 Dolar, ancak tarih 2019 Ocak.


Aracı: Jamie Rigg / Engadget
Kaynak: Acer

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here