Ana sayfa Haber Acer Predator serisi monitörleri ve Chromebook”ları CES”te tanıtılıyor

Acer Predator serisi monitörleri ve Chromebook”ları CES”te tanıtılıyor

0

Aceri CES 2017’de geleneksel CES takvimini uyguluyor. Ancak yeni nesil Predator 21 X gerçekten görülmeye değer! özellikle eğitim konusunda tercih meselesi olan Chromebook’undan bahsetmekte fayda var. Acer Chromebook 11 N7’nin yavaş yavaş temin edilmeye açık olduğunu duyurdular. Acer Chromebook 11 N7, uzun pil ömrü ve fansız tasarımı ile öğrencilerin çalışma ortamlarına uygun, güçlü ve sessiz bir cihaz isteyen okullar ve okul alanları için  bir tercih olmaya aday.

Okul yöneticileri Chromebook 11 N7’nin farklı modelleriyle müfredata ve bütçe gereksinimlerine bağlı kalabiliyorlar. Acer C731T 11.6 inç IPS dokunmatik ekrana sahipken, C731 dokunmatik olmayan standart bir ekran barındırıyor. Dokunmatik modeller herhangi bir web sayfası veya uygulama hem tek kişilik hem de grup ayarlarında dokunma hareketlerinden yararlandığı için, öğrencilerin daha fazla ilgili olmalarını sağlıyor. 

Chromebooklar birçok ülkede eğitim teknolojisinde fiilen bir standart haline geldi . Yeni Acer Chromebook 11 N7 (C731) okullarda sınıflarda ve laboratuarlarda kullanım için çıtayı daha da yükseğe koyacak – dayanıklı bir tasarım, sessiz ve fansız çalışma ve taşınabilir boyutu ile 1:1 programları için sınıfta, laboratuarda ve okul dışında taşımayı kolaylaştırıyor.

 

30 inç Acer Predator Z301CT CES 2017’de bilgisayar donanımları kategorisinde kazandığı “En İyi İnovasyonlar” ödülünü alması, üretici açısından bu dönem için bir motivasyon kaynağı olduğu aşikar.  Monitörün entegre Tobii göz takip teknolojisi bir oyuncunun kontrol araçlarına katkıda bulunarak sezgisel olarak nişan alma, ateş etme ve keşif yapmalarına yardımcı olur.  Geleneksel bilgisayar oyun girdilerini değiştirmek yerine tamamlamayı amaçlayan Tobii göz takip özelliği yeni bir girdi  modalitesi yaratmak için oyuncunun göz hareketlerinden faydalanır. Göz takibi ile fare, klavye veya gamepad kontrollerini bir araya getirmek, sığınak aramak veya bir hedefe nişan almak gibi gerçek hayatta var olan hareketleri taklit edebildikleri için oyunculara daha zengin, daha sarmal bir deneyim sunar. Oyuncunun gözü ekranın köşesine odaklandığında kamera açıları da otomatik olarak döner , karakterler ve oyun ortamları da oyuncu etrafına bakındıkça tepki verir. Tobii göz takip fonksiyonu Elite Dangerous, Deus Ex: Mankind Divided ve WATCH_DOGS 2 gibi 45’ten fazla oyunda bulunabilir. Oyunların ses ve grafikleri oyuncunun nereye baktığına bağlı olarak dinamik biçimde uyarlanır. Ayrıca, ultra geniş Full HD (2560 X 1080) ve 1800R kavisli ekran içerikler kalitesini daha yukarı bir seviyeye taşıyacak.

Monitörün diğer önemli özellikler arasında hızlı 200Hz yenileme oranı ve 4ms hızlı yanıtlama süresi bulunuyor. Acer Predator Z301CT“nin geniş 178 derece görüntüleme açısı ve son derece dar çerçevesi maksimum görüntüleme alanı sağlar. Optimum konfor için, ekran -5°’den 35°’ye kadar eğilebilir ve aynı zamanda en konforlu görüntüleme pozisyonu için 4.7 inç (120 mm) yukarı ve aşağı erişebilir. 

Predator XB2 Serisinde  NVIDIA ULMB teknolojisi, hızlı 1ms yanıtlama süresi  ve hızlı 240Hz yenileme oranına sahip olan  24.5 inç Predator XB252Q ve 27 inç Predator XB272 ürün yelpazesi, gerek çoklu kullanımlarda gerekse oyun turnuvaları gibi tüklerde ideal model olabilir.

Full HD 1080p çözünürlük ve 1,000:1 kontrast oranı ile üstün görüntü kalitesi sunan Predator XB2 serisi iki adet 2W hoparlör ile birlikte temin edilir.

ZeroFrame tasarımı çoklu monitör kurulumları için idealdir ve ergonomik tasarımlı bir stand oyuncuların -5 ila 20 derece eğim, +45 ila -45 derece dönüş, saat yönünde 90 dereceye kadar eksen ve 4.5 inçe (115 mm) kadar yükseklik ayarı yapabilmelerine izin verir. Monitörler masa alanından maksimum tasarruf amacıyla VESA duvar montajı için ayaklarından kolayca ayrılabilirler ve bir kablo tutucu masanın dağınık olmasını önler.

GameView teknolojisi ile donatılan cihazlar sayesinde oyuncular ekran üstü kumanda menüsünü kullanmak zorunda kalmadan oyun içi ayarları yapmak için üç özelleştirilebilir ekran profili arasında hızlıca geçiş yapabilirler, bu da kendilerine her saniyenin bile önemli olduğu anlarda ciddi bir avantaj sağlar. özel ayarlar içerisinde ise karanlıktaki tehditlerin açıkça görülebilmesi için dark boost (siyah seviyesi ayarı), nişan almadan yapılan atışlar için nişan noktası yardımı ve ekran üzerinden yenileme oranının seçilebilmesi bulunmaktadır.

Acer EyeProtect teknolojisini barındıran yeni monitörler gözlerin titreşimli görsellerden, ekran parlaklığından, mavi ışık emisyonundan ve aşırı aydınlatmadan korunması için titreşim önleme, mavi ışık filtresi, ComfyView ve düşük karartma teknolojilerinden yararlanır ve uzun oyun oturumlarında göz yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı olur. Güçlü bağlantı seçenekleri arasında HDMI, DisplayPort v1.2 ve bir USB 3.0 merkezi (1 yukarı/4 aşağı) bulunmaktadır. 

Fiyatlar ve ürünlerin bulunabilirliği de şöyle özetlendi:

Acer Predator Z301CT Amerika Birleşik Devletlerinde Şubat ayında 899.99 $, ve yine Şubat ayında EMEA’da 899.00 € fiyatlarıyla temin edilebilecektir.

Predator XB252Q Şubat ayında EMEA’da 599 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Predator XB272 Şubat ayında EMEA’da 699 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

 

Kavisli bir 21 inç IPS ekrana sahip bu dizüstü modelinde  2560 x 1080 çözünürlük ve 120Hz yenileme oranı bulunuyor. Elbette kavisli ekran konusu ekran çözünürlüğü konusunda daha başarılı sunumlar yapabiliyor. Donanım özelliklerinden de bahsedildiğinde özellikle göz takip teknolojisi ‘yeni nesil’ sınıfına sokan detaylardan. Donanımında 64GB DDR4-2400 bellek, RAID 0 yapılandırmasında dört adet 512 GB’a kadar katı hal sürücüsü (SATA SSD’lerden 5 kata kadar daha hızlı 2 NVMe PCIe SSD dahil) ve 1 TB kapasiteli 7200 RPM sabit sürücü tüm bu gücü destekliyor. Ek olarak, Killer DoubleShot Pro en hızlı ağ bağlantısını otomatik olarak seçer (Ethernet veya kablosuz) ve standart trafik diğerine gönderilirken yüksek önceliğe sahip tüm trafiği bu ara birime gönderir. Bu da en yüksek önceliğe sahip trafiğin her zaman en hızlı ve en güvenilir bağlantıda olmasını garanti ediyor. Thunderbolt 3, Thunderbolt’u 40 Gbps’e kadar hızlarda USB-C’ye getiriyor.

Bilgisayarın kavisli kapağının altında ortaya çıkarılmak için bekleyen güçlü bir motor yatar. Predator’da ayrıca GX21-71 çift NVIDIA GeForce GTX 1080 grafik kartı ve hız aşırtılabilir 7. nesil Intel Core i7-7820HK işlemci barındırıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here