Ana sayfa Donanım Acer K10 Pico-projektör

Acer K10 Pico-projektör

0

Her yerde sizinle!.. 

Acer K10 Pico-projektör
K10″un Acer”ın  akıllıca geliştirdiği cihazlardan biri olduğunu söylemeliyim. Hatta K10 Pico ile başlayan bu furya şimdiden hızla yayılmaya başladı da. Açıkçası ben bu durumdan oldukça memnunum. Düşünsenize her yere yanınızda taşıyabileceğiniz kompaktlıkta projektörler ne kadar işlevsel çözümler sunuyor. Ayrıca çoğunlukla LED lamba teknolojisi kullanan bu projektörler daha uzun lamba ömrü ve daha canlı renkler de sunuyorlar.

Bakalım mini-projektör furyasını başlatan Acer K10, hayatımıza ne renkler katacak? öncelikle tasarımına göz atacak olursak. Piyano siyah projektör yumuşatılmış kenarları ve avucunuza oturacak boyutlarıyla oldukça sevimli. 550 gram ağırlığındaki projektörü çantanıza atıp istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca kolay bağlantı seçenekleri sayesinde çok fazla kablo derdi de yaşanmıyor. Projektörün tuşları üstte bulunuyor ve oldukça derli toplu. “Source” tuşu sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bağlı olduğu cihazın kaynağını değiştirmeyi sağlıyor. Açma/Kapama tuşunun hangisi olduğunu hemen anlayamıyorsunuz çünkü elektriğe bağlı olmadığı ve tuşa dokunmadığınız sürece üzerinde hiçbir işaret bulunmuyor. Ancak kullandığınızda beliriyor. Diğer tuşlar ise genel olarak bakıldığında aslında beş yönlü menü tuşlarından oluşuyor. 

Hemen projektörün üst kısmında ise netleme yapabilmek için çift yönlü bir anahtar yer alıyor. Bu anahtarı kullanarak görüntüyü netlemek oldukça kolay. Projektörün altında bulunan bir vida açılarak ayak görevi görüyor.

Bağlantı seçeneklerine baktığımızda çok zengin seçeneklerle karşılaşmıyoruz. Fakat bu projektörün daha çok sunumlar düşünülerek tasarlandığı düşünülürse pek de eksikliği duyulmayacaktır. Arkada bir kompozit video ve VGA girişi bulunuyor. Bunun dışında ise adaptör girişi ve Kensington kilit için yuva var. Tüm bağlantılar bundan ibaret.

K10″u bağlamak için hangi seçeneği kullanırsanız kullanın Source düğmesi sayesinde cihaz kolaylıkla bağlandığı cihazı bulup oynatmaya hazır hale geliyor. Bu açıdan oldukça rahat.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here