Ana sayfa Mobil Acer Iconia A1

Acer Iconia A1

0

Tüm mini tabletlere rakip olarak geliyor.
 

Acer Iconia A1, 7″inç boyutlarında üzerinde Android işletim sistemi bulunan ve tasarım olarak son derece şık ve ele yakışan bir cihaz. Acer Iconia”nın rakipleri arasında Samsung Tab 3. 8.0, iPad Mini, HP Slate 7, Kindle Fire ve Nexus 7 gibi güçlü modeller mevcut.Acer Iconia”nın plastik materyal alışımlı gövdesi tasarımı kusursuz. Ağırlığı 408 gr olan tablet bu konuda rakiplerine oranla biraz daha ağır. Güçlü rakibi Nexus 7″ ve Kindle Fire”a oranla daha büyük iPad Mini”e oranla aynı ekran boyutlarına sahip. Aynı ekran boyutlarına sahip ama unutmayalım ekran kenarında bulunan çerçevesi iPad Mini”ye oranla daha kalın bu da kasasını daha geniş ve tek el ile kullanımını daha zor kılıyor.
 

 
7.9 inç ekran boyutlarındaki cihaz 1024×768 piksel ekran çözünürlüğünü sunuyor.Bağlantı özellikleri arasında 3G, bgn Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 desteği yer alıyor. ön ve arka kamera 0.3 ve 5 mega piksel. 640×480 30 fps video çekimi bulunuyor. Mikro SD kart girişi ile 32 GB”a kadar hafıza artırımı bulunuyor.E-okuyucu olarak ve mini tablet olarak çok kullanışlı ve uygun fiyatlı bir Android tablet olarak karşımıza çıkıyor.

Performansa bağlı donanım özelliklerini inceleme altına aldığımız zaman Acer Iconia A1 hiç de hafife alamayacağımız teknik donanım özelliklerinde. Dört çekirdekli 1.2 GHz, 1 GB RAM ve 8 ya da 16 GB dahili hafıza bulunduruyor.Kitaplar, resimler ya da uygulamalar için 8 GB hatta 16 GB da bazı kullanıcılar için az gelebiliyor. Iconia A1 Android 4.2 Jelly Bean versiyonu ile çalışıyor. Micro USB ve HDMI girişleri ile şarj olabilen cihaz TV ekranına HDMI yolu ile bağlanabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here