Ana sayfa Haber Acer evcil hayvanlarla uzaktan etkileşim kurabilmeniz için Pawbo”yu satın aldı

Acer evcil hayvanlarla uzaktan etkileşim kurabilmeniz için Pawbo”yu satın aldı

0

Acer’ın bir bağlı kuruluşu olan Pawbo, bugün IFA Fuarı”nda evcil hayvanların yiyeceklerini verebilen ve lazer pointer özelliklerine sahip yeni Pawbo+ interaktif kablosuz evcil hayvan kamerasını tanıttı. Bu yeni ürün entegre bir donanım, yazılım ve hizmet çözümü olarak Acer”ın BeingWare erişiminin bir uzantısıdır ve Acer Group”un insanlar ve teknoloji arasındaki bariyerleri yıkma misyonuna örnek oluşturmaktadır.

 

Pawbo+ kedilerini veya küçük köpeklerini gün boyunca evde yalnız bırakmak zorunda kalan evcil hayvan sahipleri için tasarlanmıştır. İnternet erişimli geniş açılı (110 derece) kamerası ve hoparlör/mikrofon seti kullanıcıların görsel olarak evcil hayvanlarını kontrol edebilmelerine ve onları uzaktan da rahatlatabilmeleri için konuşabilmelerine olanak sağlar. Böylesi günlük etkileşimler evcil hayvanların uzun süreler boyunca yalnız kalmalarının getirdiği huzursuzlukların azaltılmasına yardımcı olabilir. Kişisel gizlilik de düşünülerek, kamera hafifçe aşağı doğru yöneltilmiştir ve böylece yalnızca hayvanların yaptıklarını çeker.

Bir evcil hayvanı uzaktan görüntülemek için bir iOS veya Android cihaz kullanmak sadece ilk adımdır. Pawbo+ aynı zamanda görüntüleme oturumlarını oyun dolu ve eğlenceli bir hale getirmek için eşsiz özelliklere sahiptir. Kullanıcılar bağlandıktan sonra Pawbo+”ın içindeki saklama tepsisinden lezzetli bir ikram sunabilirler. Birden çok zil sesi bildirimleri ve ikramlar evcil hayvanların karşılık vermelerine yardım eder ve iyi davranışlar için onları teşvik eder. Pawbo+ sahiplerinin evcil hayvanlarıyla etkileşimlerini eğlenceli bir hale getiren ve evcil hayvanların hareket etmelerini sağlayan uzaktan etkinleştirilebilen entegre bir lazer pointer barındırmaktadır.

 

Modern hayat tarzları için tasarlanan Pawbo+, evin her köşesine şık biçimde yerleştirilebilen organik bir oval profile sahiptir. Pawbo+ 8 kullanıcıya kadar aynı anda canlı görüntü akışına izin verirken, cihaz aynı zamanda Dropbox ve Google Drive ile entegre edilebilir.  Böylece kullanıcılar değerli videolarını kolayca bulutta saklayabilirler. Pawbo+ uygulaması ayrıca Facebook, Instagram ve Twitter’da fotoğrafların paylaşılabilmesine izin verir.

 

Ek olarak, kullanıcılar Pawbo Flash (kamera için yapay aydınlatma), Pawbo Munch (ilave ikram verici), Pawbo Catch (kedi oyuncusu) ve Pawbo Punch (deliklerden çıkanlara vurma oyunu) gibi çok yakında temin edebilecekleri dört aksesuarla Pawbo+ ‘larının özelliklerini artırabilirler.

Cihazın fiyatı 170 dolar

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here