Ana sayfa Donanım Acer dünyanın en ince laptopunu güncelledi: hala en ince!

Acer dünyanın en ince laptopunu güncelledi: hala en ince!

0

Acer Swift 7

Amerika’nın Las Vegas kentinde gerçekleştirilen CES, tüketici elektroniği fuarı, dünyanın her yeriden firmaların katılımıyla kıyasıya mücadelelerin ve en yeni teknolojilerinn sergilendiği mekan oluyor. Acer’ın standında da her yerde olduğu gibi kimse kendini tutmadı ve dünyanın en ince laptopu sergilendi.

Acer Swift 7, Apple iPhone X ile yan yana

Firmanın geçen seneki modeliyle dünyanın en incesi olduğunu iddia ettiği laptopu, yeni versiyonuyla karşımıza çıktı. Yeni model, söylediğimiz gibi sadece 8,98mm kalınlığında. Bu kalınlık değeri bazı akıllı telefonlarla yarışacak ölçüde. Laptoplarla kıyasladığımızda ise incelikleriyle bilinen Apple’ın Macbook modeli, 1,31 cm kalınlığıyla Acer Swift 7’nin oldukça gerisinde kalıyor.

Firmanın bu yıl önceki yıla göre çok bir şey katmadığı cihazı, hala 7. nesil Intel Core i7 işlemciyle çalışıyor. Bu birime eşlik eden 8GB RAM ve 256GB SSD, depolama ihtiyacını gideriyor. Ekran konusunda geçen yılın 13,3 inçlik biriminden bu yılın 14 inçlik birimine geçen Acer, çözünürlüğü hala FullHD tutarak bir nebze hayal kırıklığı yaratıyor. Geçen yılın cihazıyla arasındaki en büyük fark diyebileceğimiz 4G LTE bağlantısı, laptoplar arasında hala oldukça nadir görülen bir özellik olmasına karşın ultrabook türü hafif laptopların hayatlarımıza daha çok girmesiyle birlikte oldukça gerekli bir özellik olduğunu düşünüyoruz. 

1699 dolardan başlayan fiyat etiketi, firmanın şüphesiz bir şekilde donanıma değil inceliğe para ödeyeceksiniz demesinin farklı bir yolu. Bundan daha düşük fiyatlara bulunabilecek Dell’in oldukça başarılı XPS 13 ve Lenovo’nun Yoga 920 modelleri, daha çok depolama kapasitesi, daha iyi 8. nesil işlemci ve daha yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranları sunmakta. 

Acer Swift 7, firmanın pazarlama stratejisini hesaba katmazsak Mart ayında satışa çıkarılacak. Bu stratejide bu bilgisayarı ülkemizde satmak var mı bilgimiz bulunmuyor.

Görseller: The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here