Ana sayfa Donanım Acer Chromebook 13 daha da güçlendi

Acer Chromebook 13 daha da güçlendi

0

Chromebook‘lar ekonomik fiyatları ile dikkat çekerken, üreticiler de Chromebook modellerine ağırlık vermeye başladılar. Acer Chromebook edinmek isteyenler için firmadan iyi haber geldi. Acer, Chromebook 13 modelini yenilemeye karar verdi. Yeniliklere Nvidia ve Intel gibi firmalar ile ulaşan Acer, artık Chromebook 13‘te Nvidia Tegra K1 işlemcisi bulunuyor. Benzer işlemci gücü, Nvidia Shield tablet modelinde de görülüyor.

Firma bu yeniliklere rağmen cihazın fiyatının artmayacağını da belirtti. Chromebook 13 bugün Birleşik Devletler’de, 279 dolardan alıcı buluyor, avrupa’da ise kısa bir süre sonra duyurulması bekleniyor. Avrupa’da tanıtılması beklenen Chromebook13‘ün avrupa fiyatı ise, 300 dolar olarak tahmin ediliyor.

 

Acer Chromebook13‘te bulunan dört çekirdekli Tegra K1 işlemcisi ile birlikte, Cortex A15 192-core Nvidia grafik çipi bulunuyor. Acer‘ın açıklamasına göre bu görüntü desteği kullanıcılara tarayıcı oyunlarda farklı avantajlar getirecek. Benzer sistemin Nvidia Shield tablet modelinde bulunmasına rağmen, Acer‘ın aynı avantajları da sunamayacağı firma tarafından belirtiliyor.

Acer Chromebook13, yaklaşık 1.5 kilo, pil ömürü 13 saat olarak tanıtıldı. Ancak pil ömürü, izlenen içeriğin çözünürlüğüne göre de değişiklik gösteriliyor. Bununla birlikte cihazda, 16GB’lık SSD hafıza, 2GB RAM ekran büyüklüğü ise 1,366×768 pikselden oluşan 13.3 inç’lik LCD ekrandan oluşuyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here