Ana sayfa Haber Acer CES 2016″daki teknolojilerini şimdiden tanıttı

Acer CES 2016″daki teknolojilerini şimdiden tanıttı

0

 

Acer, bugün itibariyle CES 2016’daki yeni nesil teknolojilerini basına duyurmaya başladı. Acer, CES 2016‘da  RealSens’li PC’leriyle, Ultrabook‘larıyla ve akıllı telefonlarıyla yerini alacak. Bununla birlikte Acer, yine kavisli monitörü ve standart oyun monitörleriyle Las Vegas’ta yerini almaya hazırlanıyor.

Acer Aspire V Nitro Black Edition ve Intel RealSense: Acer bugün üstün kaliteli “Black Edition” Aspire V Nitro dizüstü bilgisayarlarının en yeni Intel® RealSense kısa mesafe kamerasını tanıttı. 15 inç ve 17 inç Aspire V Nitro Black Edition dizüstü bilgisayarlarda mevcut olan yeni Intel RealSense kamera, cihazdan 1,5 metreye kadar gelişmiş bir algılama alanı, daha hassas izleme, kumanda ve obje tanıma özellikleri sunar. Kamera aynı zamanda dizüstü bilgisayarlarda Microsoft’un Windows 10 ‘a girmek için yeni biyometrik parola sistemi olan daha kolay bir Windows Hello deneyimi sunmaktadır. Normal 2D kamera olarak kullanıldığında ise, 60 fps HD çözünürlükte çalışabilir.

Modellerin fiyatları 1,299 euro’dan başlayacak.

 

Google‘ın genellikle öğrencilere sunduğu Chromebook, Acer’la tekrar buluştu. önceki nesile göre daha dayanıklı ekran kapağı – yaklaşık 60kg’lık bir darbeye dayanabiliyor- daha ince ve daha hafif. Bu model 1.1 kg ağırlığında inceliği ise 18.6mm civarında. Ekran çözünürlüğü kapasitesi 1366×768 düzeyinde. 2GB, 4GB ve 16GB eMMC alanlarına sahip. Acer Chromebook 11’deki hızlı çift bantlı 2×2 MIMO 802.11ac Wi-Fi ile kullanıcılar 802.11n’ye kıyasla üç kata kadar daha hızlı kablosuz bağlantı kurabilir ve iletişimde kalabilirler.(3) Bu cihaz, Bluetooth 4.0 veya USB 3.0, USB 2.0 ve HDMI bağlantı noktaları aracılığıyla çevre birimlerine kolayca bağlanabilir. Kullanıcılar Acer Chromebook 11′e veya Chromebook 11’den dosya transfer edebilir ve SD okuyucu ile SD kartlarındaki verilere erişebilirler.

Modelin fiyatı 329 euro.

 

Acer, titreşim önleme, mavi ışık filtresi önleme teknolojilerine sahip monitör modellerini de CES’te tanıtacak. Acer R1, Acer H7 ve Acer XR serisi olarak tanıtılan modellerde standart tasarımların yanısıra kavisli modeller de mevcut. 

Acer H7: Type C destekli olan monitör, 25″ ve 27″ farklı opsiyonları bulunuyor. WQHD formatta ve HDMI 2.0 bağlantısına sahip. Ek olarak DTS Sound teknolojileriyle hazır ses donanımı da yer alıyor.

Acer XR: 21:9 panel formatına sahip ve QHD çözünürlüğe sahip, AMD FreeSync teknolojisi var ve kavisli yapısıyla piyasada olacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here