Ana sayfa Donanım Acer Aspire V5- 551 Series

Acer Aspire V5- 551 Series

0

Alımlı mı? Hayır daha fazlası…

 

Notebook kategori ve modelleri tüketici tarafından tercih edilme aşamalarını zor durumda bırakan sayısız alt başlığa sahiptir. Test merkezimizi de aslında zor aşamalarla baş başa bırakan bir modelle Acer Aspire V5 ile karşınızdayız. Evet, kesinlikle zor durumda kaldık! çünkü görselliği ile neredeyse hayran bıraktı bizler Aspire V5. İlk algı kesinlikle çok şık göründüğü şeklinde. Metalik kaplaması, bazı noktalarında yuvarlatılmış hatları, mühendislik harikası ön paneli muazzam bir görsellik sunuyor. Metalik kaplamasının yanlarında plastik malzemenin kullanılmış olması ise bizi biraz üzdü, tamamen metal olamaz mıydı? Belki de bu kadar da şık olmaya gerek yok diyen bir tasarım mühendisi bu sorunun yanıtını verebilir.
 

 
15.6 inçlik yüksek çözünürlüklü ekranı, ekranla ön panel arasındaki siyah yuvarlak hatlar, klavye çerçevesinin estetik kıvrımları, tutarlı tuş takımı, tek parçadan oluşan touchpad mouse”u ile herşey yerli yerinde. Mouse”un sağ tarafındaki geniş alan sayesinde dirsek yaslama alanı da huzur dolu ve rahatlığıyla dikkat çekiyor. Yanlarında da bol miktarda arabirim mevcut. Bunlara değineceğiz; şimdi sırada performans özellikleri var.

 

Acer”in geçen yılın ilk günlerinden itibaren günyüzüne çıkan modellerinde ciddi bir performans kaygısı söz konusuydu. Sanki notebook kullanıcılarının tümü yüksek donanımla Acer”larını bütün olarak düşünmek istiyormuşcasına sürekli olarak güçlü modeller lanse edildi. Bu durumun bir sonucu olarak Acer Fan”ları da performanslı aygıtlara alışmış oldu. Tablet PC”leri de dahil olmak üzere Acer”ın bu yönü kesinlikle pozitif bir enerji yaratıyor. Acer Aspire V5″de bu güçlü aygıtlar arasında konumlanıyor. A8 tabanlı AMD Quad Core işlemcili ve AMD grafik birimli notebook”da 6GB DDR3 bellek kullanılmış. 750GB HDD ile kapsamlı bir depolama ve hız unsurunu kullanıcısına sunan modelin 64-bit Windows 8 işletim sistemiyle geliyor olması da dikkate değer bir detay. 15.6 inç ekrana sahip olduğunu belirtmiştik, ekran çözünürlüğü ise 1366 x 768 piksel yani HD görüntü sunabiliyor Aspire V5. Performansını gerek video gerek oyun deneyimleyerek test ettik. Sonuçlar en yüksek grafik ayarlarında oynanabilen oyunlar ve pürüzsüz netlikteki videolar şeklindeydi.
 

 
Acer Crystal Eye webcam”e sahip, 4 hücreli bataryası da pil dayanıklılığı anlamında tatmin edici sonuçlar sunmakla birlikte bu boyutlarda bir aygıt için biraz yetersiz kalıyor. Daha kapsamlı bir pille çok daha mobil bir kullanım olanağı kullanıcılara sunulabilirdi. Şarj dayanıklılığı konusunda ofis ya da ev içinde stabil kullanımın dikkate alındığınu belirtebiliriz. Arabirimler arasında sağ kısımda LAN, power girişi, 1 USB 3, HDMI, kulaklık, SDXC girişi yer alırken;solda 2 adet USB 3.0, video-out, Kensington ve DVD player yer almakta. Arka ve ön bölmelerde herhangi bir giriş yer almıyor.

www.acer.com.tr
Artıları: Performans, şık tasarım, depolama kapasitesi
Eksileri: Pil dayanıklılığı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here