Ana sayfa Donanım Acer Aspire S3

Acer Aspire S3

0

Kontrollü güç ile cazibenin sıkı dayanışması…
 

Acer IFA 2011’de tanıttığı yeni ultrabook’u Aspire S3 ile test merkezimizi şenlendirdi. Acer Aspire S3’ü ekim sayımızdaki ultrabook dosya konumuzda sizlere tanıtmıştık. Şimdi test merkezimizde ve tepeden tırnağa S3’ü inceledik. İlk görünüm itibariyle Acer’ın ultrabook kavramını iyi bir şekilde özümsediğini görebiliyoruz. Aspire S3’ün maksimum kalınlığı 12.2 mm. Cihazın giderek incelen yapısı, görünüm olarak cihaza ayrı bir şıklık katıyor. Magnezyum alaşım dış kaplama, cihaza ayrı bir hava katmayı başarırken, öte yandan dayanıklılık açısından da güven veriyor.
 
acer aspire s3
 
Aspire S3’ün batarya kullanımı hayli başarılı. Yoğun kullanımda (internet + video) 7 saate yakın dayanması, bir ultrabook’tan beklentilerimizi karşılar nitelikte. Diğer taraftan idareli kullanımda S3’ün dayanma süresinin 10 saate yakınsadığını görebiliyoruz. Bu da özellikle S3’ü mobil pratiklik olarak tercih etmeyi düşünen okurlarımızı mutlu edecek türden bir özellik. Acer Aspire S3, taşınabilirliği sayesinde kesinlikle tercih listesinin üst sıralarında yer almalı.13.3 inç’lik ekran boyutu da taşınabilirliği arttıran bir diğer unsur.

 

Güçlü magnezyum alaşım kullanmasına rağmen yükte hafif olması, Aspire S3 için büyük avantaj. özellikle mobil kullanıcılar, Acer Aspire S3’ü rahatlıkla tercih edebilir. Zira gerek kullanımı gerek hafifliği gerekse de performansı, Aspire S3’ü ideal bir tercih haline getiriyor.
 
acer
 
İçerisinde barındırdığı Intel Core i5-2467M işlemci, 1.60 GHz hızda çalışıyor. 4 GB da bellek miktarına sahip. Tüm bu özellikler, Aspire S3’ü performansının çıtasını yükseltiyor. Bu kadar ince ve hafif bir bilgisayarın bu denli güçlü bir performansa sahip olması, Acer adına büyük bir artı puan. Kalından inceye doğru giden dış kaplaması, bilgisayara şık bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca renk olarak da donuk rengi tercih etmesi, cihazın güçlü görünen yapısını tamamlayıcı bir unsur olmuş.

Acer Aspire S3, ses kalitesi bakımından da beklentilerimizin üstünde çıktı. Dolby Home Theater ses özelliği, Aspire S3’ün ne denli kaliteli ses çıkardığının bir göstergesi olarak düşünülebilir. özellikle kendi ürün gamı içerisinde değerlendirdiğimizde, Aspire S3’ün ses kalitesi hayli yüksek.

 

Aspire S3’ün tuş takımı tartışmaya açık bir yapıya sahip. Kimi bilgisayar kullanıcıları tuşların arasının açık olmasını tercih ederken, kimisi ise bu ayrıklığı istemeyebiliyor. Aspire S3’ün de tuş takımı arasında ayrıklık bulunuyor. Bu, duruma göre avantaj kazandırıyor. Acer burada “by design” hakkını kullanmış. Tuşların dizilimi ise alışılagelmişin dışında değil. Bu da Aspire S3 için kullanım kolaylığı sağlıyor. Oyun performansı beklediğimizin üstünde çıktı. S3, Son dönemin popüler oyunlarından The Elder Scrolls V: Skyrim’i çalıştırmakta zorlanırken, Call of Duty Modern Warfare 3’ü rahatlıkla çalıştırdı.
 
ultrabook
 
Eğer bir ultrabook almayı düşünüyorsanız, Acer’ın Aspire S3’ü kesinlikle tercih listenizin üst sıralarında yer almalı. Her açıdan pratik bir kullanım sunan Aspire S3, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek nitelikte bir ultrabook.

“ULTRABOOK’TAN BEKLENEN HER ŞEY S3’TE!”

Fiyatı: 2120 TL
Tasarım: 5
Performans: 4
Kullanım: 5

Artılar:
• Hafiflik
• Pil durumu
• Güçlü yapısı

Eksiler:
• Performans

Bilgi için: http://www.acer.com.tr/

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here