Ana sayfa Makale ACER Aspire R13

ACER Aspire R13

0

Ultrabook, hibrid  teknolojisi, katlanabilir modeller nereye gidiyor diye düşünürken test merkezimize Aspire R 13 geldi. İnsan gerçekten hayret ediyor. Bir menteşe sayesinde katlanabilen hibrid bir ultrabook olan R 13 alışılmışın dışında.

 

Tasarım

Klavyeyi ve ekranın ortasındaki menteşe açılabilir sehpa gibi duruyor. Garip ama hoş. Bu özelliği sayesinde 6 farklı açıda kullanım mümkün. Şahsen aktif olarak yazı yazarken dedim ki biraz video izleyeyim, internette gezineyim, hemen menteşesi sayesinde ekranı klavyenin önüne aldım ve yükseltilmiş tablet gibi kullandım. Gayet hoş bir deneyim. Ekranı tam olarak klavyenin üzerine kapattığınızda sanal klavye ortaya çıkıyor. Bu şekilde tam bir tablet olarak yanınızda gezdirebilir ve kullanabilirsiniz.

 

13 inç dokunmatik ekrana sahip olan R 13″ün dokunma hassasiyeti gayet yüksek. Şık ve premium bir tasarıma sahip yeni Aspire R13″ün kapak üzerinde cam materyal kullanılmış. Kapağı kapattığınızda önünüzde duran ultrabook”unuz oldukça şık duruyor.

 

Ekran

öncelikle Aspire R13 Ezel AeroHingeadlı bir menteşe sistemi kullanıyor. çerçeve içine oturtulmuş bir tablete benziyor. Bu tasarım ve özel menteşe sistemi sayesinde Aspire R13 altı farklı ekran kullanım modu sunuyor. Dizüstü, sunum ve çadır modu gibi diğer hibrit cihazlarda görebileceğimiz modlara ek olarak Aspire R13″te yer verilen Ezel ve Standmodları, tabletle dizüstünü birleştirmenin ne büyük bir avantaj sağlayabileceğini gösteriyor. Ekranı menteşede dışa doğru 45 derece açıyla eğip yüzünüze yaklaştırdığınızda ortaya Ezel modu çıkıyor. Ekran üzerinde boynu ve gözleri yormadan rahatlıkla okuma yapma imkanı veren bu modda, ekran havada durduğu için klavyeden hala faydalanabiliyoruz

 

Performans

Aspire R13, Intel Core i5 ve i7 seçenekleriyle sunulmuş. RAM seçeneği de 8 GB”a kadar çıkabiliyor. Performans konusunda gayet tatminkar sonuçlar ortaya çıkaran R 13 işe batarya süresine gelince umulanı veremiyor. Yoğun kullanımda 4-4.5 saat, orta yoğunlukta kullanımda 6 saate kadar maksimum bir pil ömrü var. Ultrabook olunca mevzu hibrid de olsa son kullanıcı olarak daha fazla mobilize olmak adına şarj süresi bekliyoruz.

 

Ağırlık ve incelik

Cihazın ağırlığı ise 1.5 kg. Rakipleri arasında sayabileceğimiz MacbookAir”ın 1.35 kg olduğunu hatırlamakta fayda var. Yine de Aspire R13″ün fonksiyonelliği göz önüne alınınca, 150 gr”lık fark göze batmıyor. 1.8 CM”lik kalınlık ne rakiplerine göre fazla ne de az. Bu tasarıma göre yerinde.

 

Artı

İlginç ve hoş bir tasarım

Donanım özellikleri iyi

 

Eksileri

Pil ömrü

Fiyat Performans ürünü değil

 

Teknik özellikler

İşlemci : Intel Core i5-4210

Ekran: 13.3″ 1920 x 1080

Grafik işlemci: HD Graphics 4400

Depolama: 256GB SSD

Ram: 4 GB Ram (Opsiyonel 8 GB)

Ağırlık: 1.5 kg

Kalınlık: 1.8 cm

Pil süresi: 6 saat

Fiyat: 3000 – 3200 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here