Ana sayfa Donanım Acer Aspire Ethos 8951G- 2634G1TBNKK

Acer Aspire Ethos 8951G- 2634G1TBNKK

0

Donanım uzmanı ethos, laptop-masaüstü performans makas aralığını kapatıyor…
 

İlk Bakışta

Ethos, eski Yunanca”da kişilik anlamına gel iyor ve Acer, Ethos adlandırmasıyla yüksek performans sonucuna ulaşmış bir kişiliğe vurgu yapıyor. Acer Aspire Ethos 8951G, alüminyum-magnezyum kapak, klasik touchpad, 16:9, 1920×1080 piksel parlak ve darbeye-çizilmeye dayanıklı 18.4 inçlik ekran, aydınlatmalı klavyesi ve sade ama işlevsel ışıklarıyla estetik bir dizayna sahip. Klavye, büyük ve iyi yerleştirilmiş tuşlarıyla makul bir dokunsal geribildirim sunarken Ethos”un trackpad”i ilginç bir hile ile yerinden ayrılabiliyor. Sisteme entegre olarak bulunan touchpad, yuvasından çıkarak bir uzaktan kumandaya dönüşüyor.
 

acer aspire ethos 8951G
 
Yani bu kısmı video izlerken ya da müzik dinlerken uzaktan kumanda olarak kullanabiliyorsunuz. Kumandayı, 18 inçlik geniş ekranı uzaktan bir şeyler izlemek için kullanmanız mümkün. Cihazın pilinin şarjda takılıyken kullanımının yaratabildiği “pilin zamanla performans kaybına uğraması” handikabına mantıklı bir çözüm olarak pil de entegre edilmiş. Alt kısımdaki bir tuşla pili devreden çıkarabiliyorsunuz. LCD ekranın açıları daha fazla değişebilme özelliğine sahip olabilirdi. Adeta masaüstünde hareketsiz kalması için tasarlanmış. Bu nedenle ekranın hareket ettirilememesini bir handikap olarak görüyorum. Bunun dışında ekranın renk tutarlılığı ve doygunluğu gayet başarılı. Hem fotoğraf hem de video materyalleri, ekran üzerinde gayet iyi.

 

Sistemsel Donanım

Intel Core i7 2630QM işlemci performans ve fiyat ikilisinden aynı sokağa doğru çıkıyor: Hız. Quad-core işlemci olarak nitelendirilen aynı zamanda Sandy Bridge mimarisi ile üretilen ve Intel Turbo Boost 2.0 teknolojisinin kullanıldığı Acer Ethos işlemcisinde ekstra performans gerekliliği durumlarında otomatik hızlandırma fonksiyonu devreye girer ve yavaşlama neredeyse 0 düzeyine absorbe edilerek size sunulur. 16GB DDR3 RAM kullanılan Ethos”ta NVIDIA GeForce GT 555M grafik kartı, GT445M”in üst versiyonu ve GF106 çekirdeği tabanlı olup DDR3 destekli bir grafik kartıdır. Bu grafik birimi, günümüzdeki yüksek kalitede performans sergileyen masaüstü ekran kartlarıyla (örneğin;7900 veya X1900 gibi) kıyaslanabilir düzeyde.
 

acer aspire ethos
 
Clock hızları arasındaki fark nedeniyle masaüstü performansı düzeyinde olmasa da maksimum yakınlıkta sonuçlar ortaya koyuyor Ethos”un ekran birimleri. F.E.A.R. gibi yeni oyunları yüksek çözünürlük ayarlarıyla ve şaşırtıcı düzeyde iyi detaylarla oynuyorsunuz. Bununla birlikte masaüstü performansına ulaşabilmek için Ethos ve MSI, Asus gibi markaların benzeri modellerinin hala çok yol kat etmesi gerektiğini düşündüğümü de belirmek isterim. Ayrıca 750 GB HDD bulunan Acer”in bu donanımsal gücü aşikâr olan modeli, az sesle yine minimum seviyede ısınarak çalışıyor. Ancak az ses kavramı yalnızca negatif durumlarda söz konusu. Cihazın ses performansı şaşırtıcı düzeyde iyi.

 

Ses, arayüzler ve bağlantı

Aspire Ethos, özenli geliştirilmiş akustiklerle birlikte yepyeni bir işitsel deneyim sunuyor. Dolby Optimize surround ses sistemi sayesinde başarılı bir ses çıkışı almanız mümkün. 5 adet stereo hoparlörüyle ultra-yüksek ses performansı sergiliyor yeni Ethos. 1″i USB 3.0, biri USB 2.0/eSATA ve 3 USB 2.0 olmak üzere 5 adet USB bağlantı noktası bulunan Ethos”ta HDMI, VGA video çıkış konektörleri, 4 FireWire bağlantı noktası bulunuyor. Sony Memory Stick, xD, SD kartları destekleyen Ethos”un Blu-Ray sürücüsü neredeyse şok edici düzeyde sessiz çalışıyor. Model içindeki Clear.fi yazılımı bulunuyor. Bu yazılım bir medya oynatma ve paylaşma yazılımı ve sınırlı ayarlara sahip olmakla birlikte cihaz içindeki ekstra ve mantıklı bir faktör.

acer aspire
 
4 kg ağırlığında ve masaüstü laptop”u olarak düşünülebilir özellikte olan Ethos”ta taşınabilirlik hiç pratik olmamakla birlikte, sabit şekilde kullanım oldukça mantıklı. Ethos’un özellikle pil tüketimi konusunda başarılı olması, cihazı şarja takmanın imkansız olduğu durumlarda saatler boyunca müzik dinlemeyi mümkün kılıyor.
www.acer.com.tr

Fiyatı: 3400 TL
Puan: 90

Artıları:
+ Ses kalitesi
+ Minimum ısınma
+ Dayanıklı, parlak ekran

Eksileri:
– Ağırlık
– Ekran açıları yetersiz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here