Ana sayfa Donanım Absoluta, Extreme Audio ailesine katıldı

Absoluta, Extreme Audio ailesine katıldı

0
Absoluta “Sound & Space”

Bugüne dek pek çok Hi-Fi firması ile tanışmış, beğendiğiniz ürünleri test etmiş, en beğendiklerinizi satın alıp hatta satın aldığınız cihazlarınız ile aranızda organik bir bağ bile kurmuş olabilirsiniz. Ancak bu satırlarımızı okuyup; Absoluta ile tanıştıktıktan sonra, Hi-Fi dünyasında olan yolculuğunuza bambaşka bir bakış açısı ile devam edeceğinizi hisseder gibiyiz…

Absoluta firmasının mottosu “Absoluta Sound & Space”;

Işte bu motto, bir kısacık cümle ile firmanın tüm felsefesini her manada ele veriyor… Absoluta”nun bu mottosunu biraz açıklamamız gerekirse; cihazlar çalışırken, güzellik ve stilin biraraya gelişinin ifadesi olarak “Sound”, çalışmaz vaziyette, yalnızca standınızın üzerinde durması ise “Space” ile tabir ediliyor.
 

Absoluta”nın kurucuları, bu eşsiz yaklaşımlarında; kişinin yalnızca kulakları ile değil, gözleri ile de yeni bir dinleme yolu yarattıklarını ifade ediyorlar. Kuantum fiziğini sevenler, kurucuların ne demek istediklerini belki de daha iyi özümseyecekler; tüm duyuları içeren toplam bir deneyim, dinleme eylemini dönüştüren, yepyeni bir tecrübe… Bu oldukça iddialı hedefe ulaşmak için; pek çok mimar, mühendis ve teknisyen, cihazların araştırılıp geliştirilmesi adına yoğun emek harcadı. Ve bu hummalı çalışmaların sonucundaysa; tasarım ve stil ile birlikte anılan İtalya, Hi-Fi dünyasına, muhteşem bir marka daha kazandırmış oldu.

 

 

Absoluta ekibi, en değerleri geleneklerine saygı ile çıktıkları bu yolculuklarını, Made In Italy” sözünün haklı gururu ile, nesiller boyu özgün tasarımları ve yaratıcı yetekleri ile dünyada ses getiren ustaların torunları olduklarını Hi-Fi dünyasında adeta taçlandırıyor. Absoluta için, hiçbir konu şansa bırakılmaz, yalnızca daha az önemli konu olarak ele alınır. Her bir detay ise, en ince ayrıntısına dek düşünülüp; tüm detaylar; kalite, performans, tasarım ve güzellik bütünlüğü içerisinde değerlendirilir.
ünitelerin bir tamamlayıcısı niteliğini taşıyan uzaktan kumandaların ise, bu felsefenin mükemmel birer örneği olduğunu dikkatlerden kaçmıyor. Herbiri masif ahşaptan, milimetrik kesinliğe sahip ve yekpare parçadan oluşan uzaktan kumandaların; kontrol düğmeleri dahi, milimetrenin onda biri oranında, Toskanalı ustalar tarafından paslanmaz çelikten imal edilerek hipoalerjenik cilalar ile cilalanmış…

 

 

Absoluta”nın bu eşsiz felsefesi, elektronik aksam ile tasarımınlarının eşit kalitede olması, hedefledikleri pazar payına ulaşmalarını sağlıyor.
Ayrıca tüm Absoluta cihazlarının dış görüntüleri isteğinize özel olarak dizayn edilebiliyor.

Absoluta”nın mükemmeliğine şahit olmak için şimdi sıra sizde…

Extreme Audio

www.extreme-audio.com
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here