Ana sayfa Haber ABD, Yolcu Uçuşlarında Lityum İyon Pillerin Kargo Olarak Taşınmasını Yasakladı

ABD, Yolcu Uçuşlarında Lityum İyon Pillerin Kargo Olarak Taşınmasını Yasakladı

0

Ulaştırma ve Federal Havacılık İdaresi, yolcu uçaklarının kargo olarak lityum iyon hücreleri veya pilleri saklamayı yasakladıklarını, ajanslara duyurdu. Şirketler ayrıca yalnızca kargo uçağındaki uçaklarda % 30’dan daha fazla şarj ile pil gönderemezler.

Bu, çoğu tüketiciyi doğrudan etkilemez. Yedek pillerinizi ve gadget’larınızı elinizde bulunan bir çantada taşıyabilirsiniz. Ancak çevrimiçi pil satın alan kişiler bundan etkilenebilir.

Yüksek Şarjlar Yangına Neden Oluyor

Telefonlar, harici piller ve genel olarak elektronik cihazlar, uçuş sırasında uçağa zarar verebilecek yangın veya patlama riskini önlemek için artık tam şarj ile gelmeyecekler.

FAA, 2017 yılında küresel havayolu topluluğunu yangın riski nedeniyle uçuşlarda pillere izin vermeyi yeniden düşünmeye çağırdı. FAA, tamamen şarj edilmiş bir dizüstü bilgisayarı bir valizin içine koyduğu ve bataryanın alev alabileceği çeşitli senaryoları test ettiği 10 deneme gerçekleştirdi.

Bir örnek dizüstü bilgisayara bağlanan kuru şampuanın bir aerosol kabı oldu. Hemen bir yangın başladı ve kutu 40 saniye içinde patladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here