Ana sayfa Mobil ABD tarafından onaylanan ilk tablet!

ABD tarafından onaylanan ilk tablet!

0

BlackBerry PlayBook, ABD hükümeti tarafından onaylanan ilk tablet oldu

Research In Motion (RIM), BlackBerry PlayBook”un FIPS (Federal Information Processing Standard/Federal Bilgi İşlem Standartı) 140-2 sertifikası alan ve böylece ABD federal ajansları içerisinde yer alan devlet kurumları tarafından kullanılabilen ilk sertifikalı tablet olduğunu açıkladı. Pazardaki diğer tabletlerin hiçbiri 2002 yılında çıkarılan Federal Bilgi Güvenliliği İdaresi (FISMA) kanununa göre mecburi kılınan ve National Institute of Standards and Technology (NIST) tarafından verilen FIPS sertifikasına sahip değil.
blackberry playbook

Bir avuca rahatlıkla sığan ultra-portatif ve güçlü bir tablet olan BlackBerry PlayBook”un aynı zamanda çarpıcı 7 inç”lik yüksek çözünürlüklü ekranı, birçok işi ayna anda yapabilme özelliği ve kullanıcıya yüksek duyarlı bir web tecrübesi yaşatması gibi pek çok farklı özelliği var. BlackBerry Bridge uygulaması, kullanıcıların BlackBerry akıllı telefonlarını tabletleriyle kolaylıkla eşleştirmesine olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar telefonlarındaki e-mail, takvim, telefon defteri, not defteri, yapılacaklar listesi, BBM (BlackBerry Messenger) ve web tarama servislerine tabletlerindeki büyük ekrandan ulaşabiliyor.

BlackBerry PlayBook 19-21 Temmuz tarihleri arasında ABD”nin Washington DC kentinde düzenlenen Amerika”nın en büyük Federal Hükümet Bilişim Teknolojileri Konferansı FOSE 2011″de ABD hükümeti tarafından “Best in Show” ödülünün yanı sıra El Cihazları kategorisinde ise “Best of FOSE” ödülünü kazandı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here