Ana sayfa Haber ABD İle Kriz İphone Fiyatlarına Nasıl Yansıyacak ?

ABD İle Kriz İphone Fiyatlarına Nasıl Yansıyacak ?

0
iphone fiyatları
iphone fiyatları

Son dönemlerde ABD ile oluşan yüksek gerilim sonrasında; dolar ve euro ciddi anlamda değer kazanmaya başladı. Yalnızca bu yeterli değilmiş gibi bir de üzerine iPhone ürünlerine ekstra vergi konuldu. Tüm bunların üsst üste gelmesiyle; iPhone ve Apple ürünlerini almak neredeyse imkansız hale geldi. Kullanıcıların kafasında gümrük kararı sonrasında iPhone ürünleri ne olacak soru işaretleri dolmaya başladı.Yetkililer konuyla ilgili açıklamalar yaparken; en az 4 yıl daha böyle devam edeceğinin sinyallerini veriyorlar.

Ortaya çıkan tüm bu dezavantajları bazıları farklı yollarla aşmaya çalışırken, bazıları da Apple ve iphone ürünlerini almama kararı verdiler. Ancak yine de zamların % 50 civarlarını bulması birçok kullanıcıda adeta şok etkisi yarattı. 24000 liraya kadar varan Apple MacBook ürünleri ve iPhone ürünleri Türkiye’de çok daha az bir şekilde satılacak gibi görünüyor.

iphone fiyatları
iphone fiyatları

 

İlerleyen Dönemlerde Neler Olacak ?

Uzmanların yaptığı tahminlerde teknoloji tutkunlarının, bu tarz engelleri yurtdışı e-ticaret siteleri ile de aşabileceği tahmin ediliyor. 3 ay içerisinde Apple ve iPhone fiyatları ile ilgili  sonuçlar yavaş yavaş oluşmaya başlayacaktır. Bu süre öncesine tahmin yürütmek neredeyse imkansız. En son çıkan iphoneX modeli Türkiye’de beklenenden az satış yapınca; apple firmasının Türkiye ile ilgili önümüzdeki dönemlerde bir karar vereceği tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here