Ana sayfa Haber ABBY FineReader 12: En büyük sermayeniz zamanınız

ABBY FineReader 12: En büyük sermayeniz zamanınız

0

Siz de günlük işler bir türlü bitmediği için akşam 6″da işten çıkamayanlardan mısınız? özellikle büyük şehirlerde, akşam yemeğini ailesiyle yemek, çocuklarla zaman geçirmek, birçok çalışan için lüks halini almaya başladı. Size zamanınızı iyi yönetemediğinize dair nutuk çekmek niyetinde değilim. Sadece uygun araçlarla otomatik yapılacak işleri aradan çıkararak, zamanınızı deneyiminizi ve bilginizi kullanmanızı gerektiren işlere ayırarak, daha verimli olabileceğinizden bahsedeceğim. Ofis çalışanlarının büyük kısmı, zamanının bir bölümünü kağıtta yazılı olan veya bir PDF belgedeki bir metni yeniden yazmakla geçiriyorlar. “Bu benim 5 dakikamı alıyor, sorun değil” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama bu yazılar biriktikçe 5 dakikalar saatlere dönüşüyor, bir de bakmışsınız saat 8 olmuş ve siz hala ofistesiniz

ABBYY FineReader 12, sizi zamanınızı çalan bu külfetten kurtaracak bir araç. Bilgisayarınıza yükledikten sonra, taradığınız veya fotoğrafını çekerek bilgisayara aktardığınız bir belge ya da bir PDF dosya üzerinde sağ tuşa tıklayıp “MS Word belgesine dönüştür” demeniz yeterli. Belgeniz otomatik olarak bilgisayarda yazılmış bir metin gibi MS Word programında açılır. 

 

 

Şema 1

Tüm belgeyi değil de sadece tüm sayfadaki bir kelimeyi veya cümleyi mi almak istiyorsunuz. Taranmış veya fotoğrafı çekilmiş belgeyi FineReader ile açın, o kelimeyi sınırlayan bir çerçeve çizin, ekranda beliren çubukta kopyala ikonuna tıklayın. Bundan sonra istediğiniz programı açıp seçtiğiniz metni yapıştırabilirsiniz.”Yeni bir program öğrenmek için zamanım yok” diyenler… Her şeyi FineReader sizin için yapıyor, Türkçe olan bu aracı kullanmak için bir şey öğrenmeniz gerekmeyecek. Siz bu lüksü çoktan hak ettiniz. 

 

Şema 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here