Ana sayfa Donanım A6″ya E-Tron teknolojisi gelebilir

A6″ya E-Tron teknolojisi gelebilir

0

R8’in baş döndüren E-Tron teknolojisi biraz daha son kullanıcı odaklı olarak A6 ile buluşabilir

 

Audi’nin geliştirdiği yüksek performanslı elektrik motoru teknolojisi E-Tron son kullanıcı odaklı ilk defa R8 modelinde kullanıldı. Ancak firma R8 E-Tron’u sınırlı sayıda üretecek.

R8 E-Tron’dan gelen geri bildirimlerden yola çıkarak Audi bu yüksek performanslı teknolojiyi daha alt tabakaya, son kullanıcıya çekmeyi hedefliyor. ünlü otomobil üreticisine yakın olan iş ortaklarından gelen duyumlara göre E-Tron teknolojisi yeni geliştirilecek bir A6 modelinde entegre olarak pazara sürülebilir.

E-Tron Nedir?

E-Tron, ilk defa “2012 24 Heures du Mans” (Le Mans 24 Saat Dayanıklılık Yarışları) müsabakalarında Audi takımı tarafından R18 modelinde kullanıldı. Yüksek performanslı elektrik motorunu dört tekerleğe birden yansıtan E-Tron teknolojisi ile birbirine sıralı bağlı bataryaların her frenleme, disk sürtünmesi  ve ivmelenme hareketleri ile şarj olması, bu gücü viraj çıkışlarında ya da ani araç yavaşlamalarında kullanması ile otomobillerde yüksek bir performans artışı gözlemlendi. Bu seneki 24 Saat yarışlarını büyük bir başarıyla bitiren Audi takımı E-Tron teknolojisini son kullanıcı odaklı olarak ilk defa R8 modelinde kullandı. Audi, eğer duyumlar doğru çıkarsa, A6 ile E-Tron’u bir standart haline getirecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here